Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicopl

Karta dzwiękowa

Polecane posty

Cześć.

Mam taką sprawę jakieś 2 lata temu kupiłem kartę dźwiękową creative sound blaster, wszystko było dobrze grało ładnie <z pewnością lepiej niż na zintegrowanej karcie dźwiękowej> ale od tego czasu sporo się zmieniło w tym też nowy PC i przełożyłem tą kartę dźwiękową tyle tylko że po prostu nie ma wtedy dźwięku, za pewne trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki do tej karty i tutaj mam problem gdyż nie mam pojęcia jaki to dokładnie model i jakie pobrać sterowniki, nie zauważyłem też aby ma karcie tej był podany a pudełko nie wiem gdzie mogło się zapodziać, jak łatwo sprawdzić jaki to model <program albo jakaś inna metoda> ? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"identyfikator wystąpienia urządzenia" nie do końca rozumiem co mam podać chodzi oto Menadżer urządzeń --> Kontrolery dźwięku,wideo i gier --> i pisze Realtek High Definition Audio no to jest ta zintegrowana.

System to Win 7 x64.

Jeżeli chodzi o tą stronkę co podał @Bezbronny to piszę iż nie znaleziono urządzenia gdyż może być odłączone bądź nie zainstalowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga pozycja w "inne urządzenia" to może być dźwiękowa.

Trzecia odpowiada za komunikację z gniazdem do którego wcisnąłeś kartę dźwiękową.

Bez tych dwóch nie ruszy...

Czwartej i piątej chyba nie muszę "tłumaczyć"

O pierwszej się wypowiadał nie będę...

Zainstaluj poprawnie wszystkie "inne urządzenia" - albo ich nigdy nie zainstalowałeś, albo sterownikom się pomieszało...

PPM --> odinstaluj, zobacz czy win sam zacznie je instalować, jeśli nie, PPM na PaullPC --> odśwież lub kliknij ikonę z lupą pod napisem "pomoc", jeśli i po tym ich nie zainstaluje, uruchom ponownie PC.

Spróbuj wyłączyć w BIOSie zintegrowaną kartę jeśli chcesz korzystać z dodatkowej...

P.S.

Sound Blaster Audigy 2 ZS - czyżby to ta?

P.P.S.

Zapoznaj się z tym: http://windows7forum.pl/win-ultimate-probl...zs-t-14669.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@glock45

"Sound Blaster Audigy 2 ZS - czyżby to ta?"

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy, napisałem temat dlatego iż właśnie nie wiem jaki mam model karty dźwiękowej i chciałbym się dowiedzieć, a skoro nie wiem dla jakiego modelu pobrać sterowniki to rzecz jasna nie instalowałem żadnych.

@helmund7543

Tutaj screen z identyfikatory sprzętu:

Klik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tym programem co podałeś i chyba jest to Audigy LS Series ale daje screen na wszelki wypadek sam zobacz:

Klik

To teraz wystarczyłoby kliknąć na @system32\drivers\pci.sys,#1025;Multimedia Audio Controller [uNKNOWN DEVICE] Find Driver i pobierze się odpowiedni sterownik ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumieliśmy się dobrze, zapytałem czy może to być ta, którą wymieniłem, bo z nią ludzie mieli też problemy pod win 7 64bit.

Może pomoże zainstalowanie Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio? No i zainstaluj prawidłowo pozostałe "inne urządzenia" z menadżera urządzeń...

A na laminacie karty nie ma dosłownie żadnych oznaczeń? Nawet numeru seryjnego? Żadnej naklejki? Ja na swoim pierwszym SB Live! miałem model wypisany złotymi literami :D

P.S. @helmud7543: czy nie jest tak, że w momencie, gdy system Win 7 prawidłowo rozpoznaje sprzęt (podaje prawidłowe identyfikatory sprzętu), powinien automatycznie zainstalować sterowniki podobnie jak jest w XP? Pytam bo nie mam za dużo do czynienia z Win Vista i Win 7 i nie za bardzo wiem czy tam jest tak samo jak w Win XP, który się wręcz dopomina sterowników, jeśli urządzenia nie wyłączymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje identyfikator ale nie rozpoznaje (stąd pytajnik). Instalowanie urządzeń w XP, Viście i 7 wygląda nieco inaczej ale zasada jest podobna. Identyfikator to identyfikator - on jest po prostu podawany a nie rozpoznawany i to na jego podstawie dopiero system (albo inny program albo sam użytkownik) rozpoznaje urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pogubiłem... Doczytałem i już jestem mądrzejszy...

Twoja karta to Sound Blaster 5.1 VX - link do softu:

http://support.creative.com/Products/Produ...e=Sound+Blaster

@helmud7543: Dobrze rozumiałem istotę identyfikatorów, tylko nieco inaczej opracowałem sobie kwestię ich praktycznego zastosowania w swej małej łepetynie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za pomoc, jakoś udało się dość do tego jaki to model, @glock45 sterowniki od razu dam na pendrive żeby w przyszłości nie było podobnych przypadków ; ].

Takie małe pytanie jeszcze, w Audio Control Panel w zakładce CMSS-3D po zaznaczeniu Enable CMSS-3D są dwie opcje

-CMSS

-Stereo Surround

Czym dokładnie one się różnią bo w Stereo Surround jakby grało głośniej ale w CMSS na moje ucho trochę czystszy dźwięk jest ? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo Surround - przekształca sygnał stereo na surround - czyli na wszystkich głośnikach gra muzyka stereo (w schemacie: lewy kanał: front i rear left, prawy kanał front i rear right). L+P kanał idzie na głośnik centralny (lub jest on wyłączony) i odpowiednie częstotliwości obu kanałów dudnią w subwooferze.

CMSS - to już wyższa szkoła kodowania ;) w skrócie: specjalne algorytmy przekształcają sygnał wejścia (np. z pliku stereo MP3) tak, aby jak najlepiej dopasować go do systemu głośników.

Szczegóły:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/C...trona/3712.html

http://pclab.pl/art17707-17.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...