Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xavion

Płyta DVD - gdy wkładam do napędu, film nie chce się odtworzyć

Polecane posty

Witam.

Mam taki problem, że płyty DVD z oryginalnymi filmami nie chcą odtwarzać się ani na DVD playerze przy telewizorze, ani na komputerze. Czy powodem tego może być za stary sprzęt? Niby powinien odtwarzać płyty DVD, i wszystkie odtwarza oprócz tych filmów... Czy to może być to, że płyty z filmami pewnie są dwuwarstwowe? I wtedy starszy sprzęt tego nie odtwarza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz naprawdę STARY sprzęt, to może być problem z nośnikami DVD9. W taki wypadku trudno coś poradzić - w PC możesz spróbować zaktualizować firmware. Nie wiem czy twój DVD Player na to pozwoli.

Drugą przyczyną może być uszkodzenie nośnika - widoczne np. głębokie rysy, uszkodzony materiał zapisywalny. Lub niewidoczne np. zniszczenie nośnika poprzez magnez w głośnikach. Wielu moich kumpli tak właśnie utraciło swoje nośniki, bo uparcie kładli je na głośnikach, przed czym ich przestrzegałem.

By się upewnić, że nośnik jest dobry spróbuj odpalić go u kumpla lub nawet dwóch. Dla pewności

Trzecia przyczyna jest taka, że kłamiesz i nośnik jest nagrywany. Mógł być źle wypalony i stąd kłopoty z odczytem. No ale wierzę Ci i wykluczam tą ewentualność ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy są jak najbardziej oryginalne :happy: Sprzęt nie jest aż tak stary, a przynajmniej nie DVDplayer przy telewizorze. Rys też nie widać, a przynajmniej nie takich które mogłyby wpłynąć na nieodtwarzanie filmu.

Problem z odczytem płyt DVD9 też jednak trzeba wykluczyć, bo przecież płyty z CDA działają bez problemu. Tylko te nieszczęsne filmy... Nie mam pojęcia co to może jeszcze być. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest to oryginalna płyta DVD? I Twój napęd jej nie czyta?

A jakie to filmy jeśli mogę spytać? Jeśli 18+ to może blokada rodzicielska zadziałała :D

P.S. A tak całkiem poważnie:

Upewnij się że to nie jest dysk Blu-Ray ;)

Podaj markę i model odtwarzacza DVD i napędu w komputerze (jeśli znajdziesz info to razem z wersją BIOSU urządzenia)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% oryginalna płyta DVD i żadne tam 18+, poza tym i tak nie mam zainstalowanej blokady :happy:

Odtwarzacz to LITE-ON DVDRW SOHW-812S o ile się nie mylę. Próbowałem zaktualizować mu sterowniki, ale bardziej już się nie da. Poza tym to jednak nie problem z płytami DVD9, bo inne działają. Piraci mają łatwiej, im filmy działają przynajmniej :rolleyes::dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...