Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HellVard

Czy użytkowanie przez cały czas konta admina jest bezpieczne?

Polecane posty

Nie wiem czy to dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie.

Spotkałem się z opinią, że użytkowanie przez cały czas konta administratora na Windowsie nie jest zbyt rozsądne, z racji tego, że uruchamiając różne programy z najwyższymi uprawnieniami, mogą nam się zakradać różnorakie śmieci i robale. Czy to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na windows 7 nie masz na 100% włączonego konta administratorskiego ;] Przy zmianie ważnych parametrów albo dostępu do nich komputer pyta się zawsze czy tego chcesz. Bez podstawowych uprawnień nie odpalisz np. takiej aidy64 :P i nici z instalacji gierek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabezpieczysz sprzęt dobrym oprogramowaniem (skutecznym i przyjaznym) to przy odrobinie rozsądku nic Ci raczej nie grozi ze strony "złego oprogramowania". Na ewentualne ataki czysto ludzkie - hakerzy - za dużo chyba nie poradzisz, chociaż nie wiem, bo się nie spotkałem i się nie obawiam... (Panowie i Panie proszę nie doświadczajcie mnie w tym temacie :P)

Z własnego (domowego) PC korzystam tylko ja, w pracy nie ma kto namieszać, pomimo że w sumie kilka osób korzysta ze wspólnego dobra, i jak dotąd nic takiego mi się jeszcze nie przytrafiło, czego uniknąłbym gdybym korzystał z konta z ograniczeniami (gościa). Jak to mówią - jak masz złapać syf to złapiesz pomimo abstynencji :D

P.S. Ale tak czy siak warto mieć dwa konta. Jedno z którego korzystasz na co dzień o dowolnej nazwie i uprawnieniach, a drugie które tworzysz przy instalacji XP o nazwie Administrator - zabezpieczone porządnym hasłem - pod tym staraj się nie pracować... Pomaga to w rozwiązaniu i uniknięciu niektórych problemów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. A żeby nie zakładać nowego tematu: Jeżeli chcę sformatować dysk systemowy, to czy należy najpierw ręcznie pousuwać programy typu winamp, winrar, sterowniki do karty graficznej, czy po prostu wsadzić płytkę z windą do napędu i uruchomić kompa od nowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem avasta dobry bo żadnego wirusa nie miałem, a ci co płaczą że wirusy przepuszcza to wchodzą chyba dzień w dzień na podejrzane strony od lat 18 :P

Ale z powodu niekompatybilności z inżynierskimi programami zamieniłem na avire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Avast blokował tamten program, ale tak w razie czego warto, żebyś wiedział, że COMODO lubi blokować niektóre programy, korzystające z niskich warstw systemu. Jeśli więc coś nie będzie działało jak należy, to warto sprawdzić, czy COMODO za tym nie stoi (w takim przypadku najczęściej wystarczy dodać wyjątek dla Defense+).

Jeśli chodzi o programy do defragmentacji, to polecam UltraDefrag (jako jeden z nielicznych programów tego typu potrafi przeprowadzić defragmentację w trybie boot, co sprawia, że potrafi zdefragmentować pliki, których inne programy nie potrafią ruszyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...