Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Wina głośników czy płyty głownej.

Polecane posty

Witam. Mój komp ma niecały rok, lecz głośniki mają już 8 lat (Creative Inspire 5.1 5100). Moja płyta głowna to Asus M4A77T, karta dzwiekowa wbudowana. Odkąd pamiętam działały mi tylko 2 z 5 głośników, lecz to nieważne teraz. Od jakiegoś czasu czasami dźwięk nie dociera do prawego głośnika, musze ,,pogmerać" wtyczką w płycie głownej aby dzwiek ,,załapał". Chciałbym się zapytać, czy to może być wina płyty głownej czy głośników, oraz jakie głośniki 5.1 polecilbyście mi w miare niskiej cenie (zupełnie nie orietuje się teraz w cenach) Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym na ..... no nie wiem czy płyta, ale przez tyle lat mógł ulec uszkodzeniu kabel, tudzież łączenie z mini jack. :huh: (chociaż... nie sprawdzisz nie dowiesz się ), ale podłączając telefon, mp3, wieże, tv. Można się upewnić.

Dziś sam polecam z 5.1. do 500 zł Geniusy. W szczególności 5050v2, oraz 6000.

Potem, ~500 zł ( teraz trudno mi cenę określić bo głośników nie ma w sprzedaży ) będą Creative Gigaworks Progamer G500 - ale teraz tylko używane.

Potem chyba zostaje bardzo popularny zestaw 5.1 od Logitech'a Z-5500. Ale to wydatek na nowy zestaw ~1,3k ( Jak dla mnie nie zbyt opłacalne, ale głośniki niczego sobie. )

EDIT: Jak w miarę niskiej ... to 5050v2 od geniusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odkąd pamiętam działały mi tylko 2 z 5 głośników" - kwestia konfiguracji sterowników czy niedziałające głośniki? Karta dźwiękowa zintegrowana z Twoją PG, wg producenta - może obsłużyć do 8 kanałów Audio (choć może to wymagać podłączenia zestawu 7.1 z użyciem zarówno tylnego jak i przedniego panelu). W każdym razie mając z tyłu 3 gniazda bez problemu powinieneś podłączyć i skonfigurować posiadany przez Ciebie zestaw 5.1. Posiadany przez Ciebie sprzęt posiada funkcję wykrywania podłączania czegokolwiek do gniazd audio, a "fabryczne" sterowniki dołączone z płytą główną na krążku CD (lub te ze strony producenta) "pytają" się co podłączasz... Poszperaj w tym temacie...

Ja stawiałbym albo na wtyczkę/kabel głośnika albo na gniazdo w PG. Podłącz zieloną wtyczkę - jak proponuje przedmówca - do innego źródła (urządzenia), albo do sąsiedniego gniazda (w innym kolorze).

A dla czego chcesz "wymieniać" głośniki na nowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytałem podchwytliwie o powód wymiany w obawie, że chcesz wymieniać bo tylko 2 Ci grają :P

Z głośników 5.1 osobiście polecam Genius SW-HF 6000 - i bynajmniej nie dlatego, że mam okazję korzystać z 2 takich zestawów - w domu i w pracy - ale dlatego że są warte swojej stosunkowo niskiej ceny :D w innym razie bym się nie zdecydował na ich zakup po ponad miesiącu intensywnego porównywania rożnych zestawów i analizowania ofert sklepów w tym zakresie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...