Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

komi89

Program do tworzenia muzyki

Polecane posty

Szukam jakiegoś darmowego programu do tworzenia muzyki electro, house, trance. Ostatnio zacząłem się głębiej temu przyglądać i chciałbym zobaczyć czy jest to takie trudne, na jakie się wydaje. Możecie mi coś polecić? Dodam, że jestem absolutnym nowicjuszem w tworzeniu muzyki.

Dodatkowo szukam programu do tworzenia remixów, ale to chyba da rade załatwić w jednym programie.

A, i jeszcze jedno, czy istnieją gdzieś do pobrania same słowa utworu, bez ścieżki dźwiękowej? Nie chodzi mi o plik tekstowy z zapisanym tekstem, tylko oryginalny wykon, tylko bez melodii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać samego wokalu ale możesz też pokusić się o zrobienie go we własnym zakresie - można spróbować darmowym ale wyjątkowo rozbudowanym edytorem - Audacity. Bawisz się korektorem graficznym tak aby w jak największym stopniu usunąć melodię i jednocześnie żeby wokal został. Taki fragment po wklejeniu do innej melodii często brzmi dobrze (muzyka utworu do którego wklejasz zagłuszy resztki melodii wyciętego oryginału). Oczywiście wymaga to często wielu prób i błędów ale wszystko przed Tobą :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać samego wokalu ale możesz też pokusić się o zrobienie go we własnym zakresie - można spróbować darmowym ale wyjątkowo rozbudowanym edytorem - Audacity. Bawisz się korektorem graficznym tak aby w jak największym stopniu usunąć melodię i jednocześnie żeby wokal został.

Mam pytanie- jak rozpoznać który to jest wokal, i przede wszystkim, jak usuwać melodię? Zapoznałem się co nieco z tym programem i nie bardzo wiem, jak się do niego zabrać. Najlepiej jakbyś mógł mi to wytłumaczyć swoimi słowami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz na jakiej częstotliwości jest wokal metodą prób i błędów, korzystając z korektora graficznego w programie. Dla każdego utworu ta częstotliwość jest inna, może też różnić się między różnymi fragmentami jednego utworu. Nie ma konkretniejszego przepisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...