Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DragonKamina

Dobry antywirus pilnie poszukiwany!

Polecane posty

Jesteś graczem? To odradzam COMODO. Blokował mi większość gier i nic nie pomagało dodawanie reguł do wyjątków. Pliki gry League of Legends po prostu uszkodził - 6 razy przeinstalowywałem grę. Zmiana antywirusa pomogła.

Jeśli szukasz dobrego antywirusa, to polecam F-Sercure, niestety nie jest darmowy. Za to w ogóle nie utrudnia życia, zawiera cały pakiet łącznie z Firewallem, niestety nie jest darmowy.

Jak darmowy to może Avast! Antivirus Free. Sam antywirus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że podpinam się do tematu ale nie chcę zakładać nowego, a w sumie chodzi mi o to samo, co autorowi tematu. A mianowicie...

Szukam dobrego - skutecznego - darmowego - samego antywirusa, ponieważ mam u siebie zainstalowane tak:

- Malwarebytes Anti-Malware

- Emsisoft Anti-Malware (używam go tylko do głębszego skanowania systemu, bo do wykrywania malware i tej reszty to bardziej Malwarebytes'a)

- PC Tools Firewall Plus

- Sophos Antiootkit (bardzo fajny do wykrywania rootkitów, ostatnio mi bardzo pomógł, lecz trzeba mieć czujne oko i uważać aby nie skasować sobie czegoś z systemu ale tak to ok).

Obecnie mam jeszcze przez parę dni ważnego darmowego antywirusa od Arca Vira (wersja 2011) i teraz szukam też darmowego i samego, tak by mi pasował pod tego firewalla, który dla mnie jest super - prosty i łatwy w obsłudze, a dodatkowo bardzo fajny. Tak samo chcę z tym antywirusem - żeby też był łatwy w obsłudze, aczkolwiek jeśli ten darmowy taki nie będzie, to niech on będzie bardzo skuteczny. Tak więc, jakie polecacie - te które, aktualnie (czyli na 2012 rok, bo te antywirusy co rok wyłażą nowe, to człowiek się gubi w tym, który właściwy wybrać, no wiecie...) są darmowe anty-wiry??? Najlepiej odczekuję rady od Ciebie, Sevard, bo patrzyłem po innych tematach z tym zagadnieniem i według mnie, to Ty najlepiej się orientujesz w tym wszystkim. (-;

Pozdrawiam (-:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś graczem? To odradzam COMODO. Blokował mi większość gier i nic nie pomagało dodawanie reguł do wyjątków. Pliki gry League of Legends po prostu uszkodził - 6 razy przeinstalowywałem grę. Zmiana antywirusa pomogła.

Jakim cudem COMODO Ci blokowało gry?????

Mam to CUDO od prawie dwóch lat i jeszcze nie spotkałam się z gierką którą by mi zablokował.

Starcraft II śmiga przy włączonej pełnej ochronie.

Ma genialnie rozwiązaną piaskownicę, łączenie się z netem przez dedykowane serwery i całkiem sporą bibliotekę wirusów. Jedyny problem to to że czasem potrafi wyrzucić fałszywy alarm, ale dzięki niemu nie mam na kompie ani jednego wira, bo jeśli coś sciągnie to najpierw uruchamia w chmurze i sprawdza - wystarczy dobrze go skonfigurować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avasta, jego porzednia wersja faktycznie robiła rożne dziwne rzeczy z moim komputerem, ale teraz jest nawet w porządku, inna sprawa że najlepszym płatnym antywirusem jaki spotkałem jest NOD32, fakt że trzeba zabulić za niego 140 złotych, ale praktycznie wogóle nie obciąża systemu, jest dokładny a co najważniejsze, szybki, nawet przy pełnym skanowaniu. Miałem wersję trial od znajomego co ma punkt ksero, on zakupił pełną wersję i sobie do dziś chwali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od użytkownika, jednemu, co ogląda tylko filmy na yt i gra wystarczy avast i nic nie przepuści(bo nie będzie miał co), drugiemu, któremu, powiedzmy, wujek z ameryki przesyła gry z torrentów, to nawet nod32 mu nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowej ochrony polecam zaisntalować Avire + Comodo Firewall. Skuteczność bardzo dobra.

Ja mam firewalla pd PC Toolsa i jest on ok. Od Comodo jak miałem, to mi robił tak "sajgon" na kompie, że ciężko mi było cokolwiek robić - zamulał system jak diabli, a i w ogóle nie chciał ze mną współpracować. Wolę przy swoim PC Toolsie pozostać.

Avira - nawet wypróbowałem i jest fajna jako anti-wir. Nie pamiętam czy też obciąża system czy jest "lekka". Co myślicie np. o tym abym zainstalował sobie anty-wira także od PC Toolsa??? (tak aby pasował do firewalla).

Polecacie jeszcze jakieś inne darmowe anty-wiry? Testowałem ten od Comodo ale też szlag mnie trafiał, jak z tymi procesami mi robił na kompie i w ogóle mi pocztę zablokował tak, że nie mogłem z niej korzystać. Trochę się zraziłem po tym wszystkim wtedy ale nie wiem jak teraz - jest to stabilne i nawet ma łatwy w obsłudze interfejs? Bo jeżeli go tak polecacie, to wymieńcie cechy i wady, to wtedy się zastanowię. Myślałem o NOD-dzie32 ale wydawać kasę - nie wiem - warto wziąć triala na 30 dni?

Doradźcie... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś Comodo pracował pod 1gb ramu i nie zauwazyłem żadnego spowolnienia pracy. Gdyby był zły i robił tzw. sajgon to nie polecałbym go :)

No dobra. To weź i wymień jego (samego anti-wira) wszelkie dobre strony i jakieś minusy - o ile takie znalazłeś ze Swojego doświadczenia w użytkowaniu go, ok? :) Chcę mieć pewność i jasność co do wyboru. ;)

P.S. - znalazłem jego najnowszą wersję czyli 5.10.228257.2253 - jest ona stabilna? Ty taką posiadasz?

---

P.S. 2 - Jeśli macie inne warte uwagi propozycje odnośnie darmowych i skutecznych anty-wirów, to piszcie... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś graczem? To odradzam COMODO. Blokował mi większość gier i nic nie pomagało dodawanie reguł do wyjątków. Pliki gry League of Legends po prostu uszkodził - 6 razy przeinstalowywałem grę. Zmiana antywirusa pomogła.

Nie potwierdzam. Używam COMODO IS od bardzo dawna i w przypadku LoLa nie robił nigdy żadnych problemów. Nowsze wersje pakietu COMODO mają możliwość przejścia w tryb dla gier i wtedy antywirus zupełnie nie przeszkadza. COMODO może blokować niektóre programy użytkowe, ale z grami raczej od paru wersji problemów nie robi.

Jeśli chodzi o inne propozycje pakietów IS, to poza COMODO godny polecenia jest jeszcze pakiet Outpost Security Suite FREE, aczkolwiek w mojej opinii COMODO jest wygodniejsze. Można jeszcze pomyśleć nad rozwiązaniami antywirus + firewall i tu z antywirusów mogę polecić Avirę, a z firewalli COMODO lub Outpost.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nigdy nie miałem żadnych problemów z działaniem gier (w tym LoL'a) podczas użytkowania COMODO. Obecnie używam firewalla tej firmy i nie zauważyłem, żeby przeszkadzał w graniu, czy innych czynnościach (owszem, czasem jest upierdliwy w przypadku niektórych programów, ale po skonfigurowaniu nie powinien już podnosić ciśnienia użytkownika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm generalnie ja nie lubię avasta, mam z nim złe wspomnienia, no ale może komuś odpowiada. Ja osobiście preferuje avire, która okazała się być najlepszym antyvirusem, jaki miałem. Obecnie jednak testuje filemedica (tego polskiego antywira) No i muszę przyznać, że również prezentuje się całkiem nieźle.

Nie odkopuj starych tematów. ~y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...