Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darokun

Co to jest?

Polecane posty

Witam!

Otóż postanowiłem ostatnio przetestować swojego kompa, bo mam dziwne przeczucie, że coś jest nie tak...

Ściągnąłem OCCT v.4.0.0 i włączyłem sprawdzanie o nazwie Power Supply, czyli chodzi o wydajność całego komputera razem z CPU, GPU oraz RAM'em, tak mniemam. Wszystko ładnie,pięknie komputer się rozkręca i temperatury wzrastają tak jak powinny, ale małe lecz...

Proszę spojrzeć:post-54953-1325450809_thumb.jpg

O ile temp. GPU i CPU są poprawne, to co to ma być, ta wartość w SpeedFanie: Temp1 i Temp2? Zaniepokoiłem się tym, ponieważ z początku, gdy tylko zacząłem test FPS były w granicach 140-110, a gdy tylko te temperatury doszły do podanych wartości, właśnie w tym Temp1 i Temp2 to wydajność skrajnie spadła na około 100-60? Coś poniżej 100 FPS'ów się kręciło. I mam takie pytanie, co reprezentują te Temp1 i Temp2 na płycie głównej bo nie mam zielonego pojęcia...

A tutaj screen z tym co mi pokazuje SpeedFan odnośnie tych Temp1 i 2:

post-54953-1325451556_thumb.jpg

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Czy to może być coś blisko karty graficznej bo powiem wam, że ładnie daje ciepła jak bliżej podłożyłem rękę przy radiatorze. Karta MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II, płyta główna msi P67A-C45, zasilacz OCZ StealthxStream 2 600W. Mam dwa dodatkowe wiatraczki z przodu i tyłu obudowy, mam zdjętą obudową z boku(z lewej strony patrząc od przodu).

Jak chcecie to mogę wam dać zdjęcie ze środka kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi wskazaniami w teorii się nie powinieneś przejmować. Myślę - ale głowy uciąć sobie nie dam, że są to temperatury rdzeni procesora (ewentualnie - co ze względu na wielkość wskazań mało prawdopodobne - są to czujniki zamontowane w PG). Komp Ci zwalnia, bo system (BIOS) automatycznie dopasowuje zasilanie i wydajność do możliwości (w sensie jak potrzebuje mocy to się "kręci", ale jak się robi za ciepło to zwalnia). W każdym razie z reguły (ale są od niej wyjątki) montowane w podzespołach czujniki nie są nad zbyt dokładne, ich wskazania są jedynie orientacyjne...

Ja swego czasu w jednej z pierwszych PG miałem 4 temperatury systemowe i 3 od CPU, tylko wówczas AIDA i SpeedFan pokazywały je odpowiednio jako system 1, 2, etc... A i jeszcze któryś z programów (nie pamiętam który, chyba to był Central Brain Identifier dla AMD), pozwalał na wybranie którego czujnika z dostępnych dla CPU wskazania mają być wyświetlane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedłem do wniosku, że ten Temp2 może oznaczać czujnik blisko karty graficznej i dlatego, gdy ta produkuje ciepełko to ogrzewa ten czujnik i dlatego się tak nagrzewa ;/ Ehh może zmodernizować trochę przedni wiatraczek i zrobić tak, żeby trzymając się obudowy za gumki wiał powietrzem w połączenie karty z płytą główną(chodzi mi o slot PCI-E) i przez to mniej by nagrzewał się ten czujnik? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...