Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafik787

3DMark06 - niski wynik

Polecane posty

Cześć. Dzisiaj postanowiłem sobie ściągnąć 3DMarka06 i potestować komputer. Wszystkie testy przeszły. Moim oczom ukazuje się wynik - 5331 punktów. 2390pkt- SM 2.0, 2248pkt - HDR/SM3, 1466pkt - CPU. Zadziwiło mnie, że w trakcie testu procesora było maksymalnie 1 FPS. Tak powinno być, czy coś się dzieje z komputerem? Ogólnie komputer powinien mieć ok. 12000 pkt. Skąd taka mała liczba? System Win 7 32bit.

Pomoże ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary karty są w porządku. 600MHz na rdzeniu, 900 pamięci i 1500 na Shaderach. Przed chwilą uruchomiłem Furmarka - 5000klatek, 65stopni, żadnych artefaktów. Też mnie zastanawia ta karta, np. Skyrim powinien chodzić na średnich w 1280x1024 płynnie, a chodzi w 1024x768 w ok. 25 fpsach, co płynnością nie jest, ale da się grać. BF3 na minimalnych w 1024x768 chodzi tak sobie, przy większe akcji potrafi przymulić. Tak na oko ok. 28 fpsów, w pomieszczeniach 30. I jeszcze jedno - Saints Row 2 na minimalnych potrafi zamulić, na średnich nie da się grać bo jest 20fpsów. Nie wiem o co chodzi. Kartę kupiłem używaną na allegro.

@EDIT

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...p;#entry2534998

Jakby ktoś był taki miły i doradził coś to zapraszam ;)

@EDIT2

Obecnie używam sterowników 290.53.

Za chwilę będę instalował 285.62

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego i tamtego tematu, boje się o zasilacz. Twój komputer może do najmocniejszych nie należy, ale jednak 330W Tagan może nie dawać rady. Teoretycznie jeżeli zasilacz nie wyrabia to powinien się resetować, a ty podczas gry masz zaniżoną wydajność. Nie wiem czy to wina zasilacza, ale warto go wymienić ze względu bezpieczeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3DMarku06 na starszych sterownikach. 5831pkt. 2532 - SM2.0, 2149 - HDR/SM3.0, 2287- CPU.

Widać leciutką poprawę wyniku SM2.0 i CPU.

@NoNamePL

Wiem, mam zamiar go wymienić. Głównie ze względu na OC, bo takie chłodzenie i niekręcony procesor to grzech ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury GPU w obciążeniu, czy się za bardzo nie grzeje, bo możliwe że z tego powodu zwalnia, a jest z niej niezła grzałka...

Odnośnie chłodzenia, to przy otwartej obudowie dodatkowy wentylator raczej za wiele nie daje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się więc do wnioskowania przedmówcy, że może być to kwestia zasilacza, ewentualnie sprawdź jeszcze inne komponenty - jakoś tak urzekł mnie ten program do takich celów: http://novabench.com/ szybki i dużo mówi (jak ja :P)

Tak mi się nasunęło pod wpływem innego wątku, że może pomoże przeinstalowanie DX - może to tak czy siak być problem softu a nie sprzętu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na testy GF-a 9800 GT w sieci to źle (jeśli mowa o Performance). Swoją drogą problem niskich wyników 9800 GT to dość częsty problem (klik). W jednych przypadkach pomaga zwiększenie obrotów wentylatora karty, w innych update biosu płyty lub sterowników chipsetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem czy to wina karty czy zasilacza czy softu. Jestem teraz u brata. Ma gorszy sprzęt ode mnie (e2200, hd3870, 2gb ram) a skyrim na średnio-wysokich chodzi jak marzenie. U mnie na średnich chodzi przy 25 fpsach. Doradzcie mi coś, bo chciałbym komfortowo grać w gry, a nie mogę.

Ok. Zauważyłem, że grafika chodzi na PCI-E x16, ale pracuje z przepustowością x1. Co można zrobić, żeby grafika chodziła tak jak powinna, czyli PCI-E 1.1 x16? Zauważyłem to w GPU-Z w okienku Bus Interface.

Zaaktualizowałem BIOS płyty głównej i jest tak samo. Co może być przyczyną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powracam. Udało mi się niedawno zlikwidować wymuszanie wyjmowania baterii przy każdym uruchomieniu komputera przez podkręcenie procka, ale problem z grafiką nadal został. Na podkręconym procesorze jest 5986 3DMarków.

3dmark.png

Niedługo wymieniam zasilacz. Bios w płycie zmieniony, szyna PCI-E była podkręcona. Co może być jeszcze inną przyczyną?

@EDIT

Na prędkości wentyla 80% wynik poprawił się o 200pkt, więc różnicy wielkiej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...