Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tk2121

Windows 7- Niemożność odpalenia systemu

Polecane posty

Witam!

Mam ten problem od wczoraj a piszę z komputera siostry, nie dałem rady odpalić swojego. Wczoraj koło 17 podpiąłem gitarę i wzmacniacz, zadowolony, że z neta pobiorę taba do Nightcrawler. A tu zonk! System uruchamia się do momentu trwa uruchamianie systemu Win, czy jakoś tak. Potem nagle zresetował się do momentu ekranu z infem o płycie głównej. Następnie przeszedł do awarii o Win i jak odpalić system. Biorę to zalecane, ale to "trwa ładowanie plików przez system Windows" końca nie miało. W końcu puściłem reset i druga opcja, znowu wyrzuca do początku, w końcu za którymś razem odpaliłem system i wszystko w porządku było. Myślałem, że tylko to jakiś bug. Dzisiaj chcąc odebrać życzenia z mejla znowu tak było. Różne kombinowanie rady nie dało, nie odpaliłem. Czytałem o tym w necie, podobno to znak, że płyta siada. Najprawdopodobniej i tak jutro/pojutrze zawiezie się komputer do serwisu, ale może jeszcze coś się wykombinuje.

P.S. Może warto poczekać z jakąś godzinę czy dłużej na tym czarnym ekranie ładowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie na pewno XD

Płyta: MSI K9N NEO ta podstawowa, chyba V 1.0

Zasilak to Modecom Feel 350W. Właśnie przy modernizacji chcę wstawić OCZ 600W. Może już zasilacz wyziewa ducha? W końcu jest on 2006 roku, czyli data kupna kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uNie. Może lepiej faktycznie do serwisu? xD

Sor za post pod postem, ale komp całkiem się zwalił, mruga tylko kontrolka monita i jest czrny ekran, juto pewnie jadę do serwisu. A właśnie, ram mógł zawinić? Niedawno się zepsuł i mam nowy, txt pisany na smartonie, sory za błędy.

edit

Komp po 1 wybryku znowu włącza się do momentu. Tryb awaryjny to chyba F8 klikać.

EDIT 2

Działa! Działa! Działa! Wystarczyło ram poprzekładać w slotach. Na tej płycie mam zawsze problemy z RAMem, czyżby uwalone sloty? Kiedyś jak miałem 1 GB 512X2 to raz czytało całość, raz połowę, potem znowu był problem z RAMem i teraz jak widać znowu. Co może być ze slotami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...