Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elosa

Rozwiązany: Mozolny start komputera

Polecane posty

Witam. Od pewnego czasu mój komputer zaczął się bardzo długo uruchamiać. Min 5 musze czekać aby spokojnie coś włączyc. Komputer był czyszczony. To nie pomogło. Na miejscu na którym jest windows itd ma jeszcze 25 gb wolnego miejsca z 65. Co może być przyczyna tak długiego startu ? I jak ten czas zmniejszyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego masz Windowsa, ale patrząc na konfigurację kompa, stawiam na XP.

Jeżeli Twój problem polega na jedynie "zapchanym" systemie to kliknij-> tu (trochę przestarzałe; niektórych proponowanych programów raczej już się nie używa; poza tym rób raczej podstawowe rzeczy, a z "grzebaniem" w rejestrze bądź ostrożny).

Natomiast, być może to kwestia nieodpowiedniego trybu pracy dysku lub po prostu, się psuje. Sprawdź czy nie pracuje on w trybie PIO. Jeśli to nie to (a odchudzanie systemu nic nie da), podaj SMART dysku. Do wykonania obu tych rzeczy, pomocny będzie-> ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie znalazłem taką poradę:

CYT: "W celu optymalizacji warto zmodyfikować pliki config.sys, system.ini Pliki domyślnie w naszym systemie są ukryte więc jeżeli nie mamy tej opcji włączonej musimy włączyć ( Narzędzia ? Opcje folderów ? Widok i zaznaczamy Pokaż ukryte pliki i foldery. ? przechodzimy na dysk c:\ klikamy prawym przyciskiem myszy na plik config.sys i otwieramy za pomocą edytora np. notatnika. Dopisujemy linijkę stacks=0,0 zapisujemy zmiany. ? przechodzimy do C:\Windows\system.ini klikamy na nim dwa razy i w sekcji [386Enh] dopisujemy: LocalLoadHigh=1 ? opcja ta jest odpowiedzialna za lepsze wykorzystanie pamięci DMABufferSize=64"

Ewentualnie może pomóc wyłączenie niepotrzebnych usług ładowanych z systemem. Możesz to zrobić albo poprzez: start-->uruchom-->msconfig, albo co na dłuższą metę wygodniejsze poprzez PPM_mój_komputer-->zarządzaj-->usługi i aplikacje-->usługi

Spokojnie możesz przełączyć w tryb ręczny te, które akurat nie są uruchomione, a ładują się z "automatu" - jest to o tyle wygodniejsze od całkowitego wyłączenia usługi, że uruchamia się ona gdy jest potrzebna i nie pojawia się monit o błędzie że jakieś coś jest nieuruchomione :D

EDIT: Tak sobie wpadłem na pomysł, że możesz mieć rejestr zawalony. Możesz użyć najpierw tego: http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-Regi...dows,18986.html

a później tego: http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-Regi...dows,13123.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...