Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Misieckis

Ogólny problem z grami

Polecane posty

Witam

Miałem taki problem, ze od czasu do czasu grajac w niektore gry wywalalo mi do pulpitu badz wyskakiwal niebieski ekran. Dzialo sie przy niewielkiej liczbie gier i sporadycznie, wiec jakos żylem. NIe przeszkadzało to zanadto. Ale ostatnio zdarza sie to bardzo czesto przy grzy L. A. Noire i moze to byc wina albo windowsa albo sterow(to tylko moje podejrzenia, wiec...). A właściwie to moze wina danej gry, bo jak działa cacy przy innych grach??? Ok opisze teraz jak dzialaly poszczegolene gry, starsze i nowsze.

1. L.A. Noire - czeste, np. po 20 minutach grania, po godz. po 2 godz, zalezy ale zawsze jak gra wlaczam to musi byc zwiecha. Roznie tez wywala, bo raz jest blue screen a raz zwykly puplit i pisze, ze program przestal dzialać.

2. Arkham City - raczej bez problemow, nie zauważylem cieć

3. The Run - ani razu nie zacięło

4. Rage - grałem bardzo dluuugimi godzianmi i cacy

5. Mafia 2 - bez problemow

6. Homefront - wszystko ok

7. Dirt 3 - po 2 godzinach ok wywalalo do puplitu

8. Dead Space 2 - wszystko git

9. Crysis 2 - bez problemow

10. Modern Warfare 3 - nie pamietam zadnych zwisow

11. Bulletstorm - ok bez crashow

12. Battlefield 3 - czasami wywalalo do pulpitu, ale czasem gralo sie długo i nie bylo zwisow

13. Afterfall Insanity - caly bez crasha

Zauważyłem tez, że w 2 grach Dirt 3 i L.A. Noire wywaliło mi gre dopiero po jej zamknieciu. Dziwne, gram se gram, tak jak by czekalo az wyjde z gry i dopiero wtedy walnie blue screen. Raz zauwazylem na blue screenie jaki plik spowodowal problem: pisalo cos nv.... ale calej nazwy nie zapamietalem. Raz tez zapisalem raport o bledzie:

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 50

BCP1: FFFFF87C088E1728

BCP2: 0000000000000000

BCP3: FFFFF80002DB3BFC

BCP4: 0000000000000005

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Nie wiem czy to pomoze

Chodzi o to, ze nie przy kazdej grze sie tak dzieje, czyli raczej nie jest to wina podzespolu??? No i zauwazyłem ,ze problem jest przy bardziej wymagajacych grach, choc tu wyjatek Dirt 3, bo raczje ostatnich sokow z karty nie wyciska a problem jest. Zas Crysis 2 albo The Run, ktore mocno obciazly podzespoly i problemu nie bylo. No nic jakies sugestie. Dodam tez, ze instalujac nowe stery do karty, klikam po prostu instalke i zastepuje nowe pliki starymi, nie usuwam starych sterow. Nie wiem wlasnie czy to dobrze czy źle.

Moj komp:

Intel Core2Duo E8400 3GHz@3,6GHz + Auras Wave

GeForce ASUS GTX275 nie podkrecany

4 GB AData 800 MHz DDR2 4-4-4-12

Seagate 160 GB i Seagate 1 TB

Asus P5QL Pro

Corssair 550 Watt

Windows 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zainstalować starsze sterowniki zamiast najnowszych... Jeśli błąd wynika z czegoś, czego nazwa zaczyna się od "nv" to duże prawdopodobieństwo, że chodzi właśnie o sterowniki od nVidii.

Ogólnie w teorii bez różnicy, czy odinstalowujesz najpierw stare stery czy nie, bo powinien zastąpić pliki z automatu, ale prawdopodobne, że może się zrobić jakiś bałagan w rejestrze... Spróbuj użyć tego do usunięcia sterowników: http://www.programosy.pl/program,driver-sweeper.html

Pobaw się dla pewności jakimś antywirusem, poszukaj innego badziewia (np. za pomocą Malwarebytes' Anti-Malware) zrób porządek w rejestrze (np.: Auslogics Registry Cleaner).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zaczynam watpic czy to stery. Ustawilem taktowanie procesora na standard i L A Noire chodzil bez przywieszki. Moze to wlasnie krecenie daje w kosc. Z tym, ze nie chcial bym rezygnowac z kreconego procka, no jest na pewno szybciej. Badam jeszcze sprawe z timingami pamieci, bo co prawda oficjalnie sa przstosowane do 4-4-4-12 na napieciu 2.0V ale kto wie? Wiec zostawiłem proca na 3.6 a timingi bezpieczne 5-5-5-18. Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy kręceniu proca zwiększyłeś mu napięcie? Jak wyglądają temperatury w spoczynku i pod obciążeniem? A i sprawdź jaką wartość EVP dla RAM dopuszcza producent kości... Przy czym im mniej voltów tym bezpieczniej dla sprzętu (i dłuższa jego praca)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze podnosilem napiecie. Caly proces podkrecania byl koordynowany z tego własnie miejsca, fora znaczy. Takze mam chyba dobrze poustwiane w Biosie. Poza tym procek byl ciezko testowany orthosem i nie bylo zadnych bledow. W spoczynku: proc 35 C, grafa 40 C. W stesie proc 55 C, grafa 75-80 C

Co mam w Biosie aktualnie: BIOS moj

Pamieci pracuja bezpiecznie ale w LA Noire zrobil sie lekki crash. Zamroziło ekran ale wrociło do normy po kilku sekundach i "myśleniu" kompa. Na szczescie wiekszego crasha nie było. Coz bede dalej testowal te timingi moze to one daja w kosc. Kto wie. Właśnie to tez sie zdarzało w niektorych grach, ze tak scinalo ale wracalo do normy.

No i pamieci powinny pracować przy tych lepszych timingach na 2V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.adata.com.tw/index.php?action=p...d=6&piid=51

Jeśli masz kości z tej serii (innych DDR2 800MHz nie udało mi się znaleźć na stronie producenta) to nominalne napięcie wynosi 1.8V ? 0.1V - więc może te 2V to jednak za dużo i Ci się kości grzeją...

Jeśli to nie te kości poproszę żebyś podał link do specyfikacji Twoich albo choć konkretne oznaczenie modelu (za pomocą np. screenu z CPU-Z)...

EDIT: P.S. Na screenie z BOIS'u widzę że RAM pracuje pod automatyczną kontrolą... Jakie napięcie wówczas pokazuje CPU-Z i czy w momencie robienia zdjęcia kości miałeś podkręcone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta chyba nie ma tej wersji pamieci. Na pudełku pisze A-Data DDR2 800+ Vitesta. Na kosci była naklejka na której pisało, ze pamieci pracuja z timingami 4-4-4-12 ale po recznym ustawieniu w Biosie i ustawieniu zasilania na 2V. Więc skoro tak pisało to chyba źle nie zrobiłem. Tylko, ze wczesniej miałem ustawione napiecie 2.1 V, nie wiem właśnie czemu??? (tak mialem ustawione z jakis rok od czasu podkrecenia proca i przestawieniu pamieci na timingi 4) i to moze dawało w kość. no i tutaj link, w ktorym pisze ze trzeba przestawic na 2V-2.1V

Teraz mam ustawienia pamieci ustawione na auto, bo jak wczesciej pisałem chce wykluczyc pamieci i dlatego ustawilem na bezpieczne domyślne wartosci. Jak na razie LA Noire nie wykazuje wiekszych zwiechow ale chce jeszcze tak potestowac by całkowicie wykluczyc pamieci. W momencie robienia zdjecia wszystko było ustawione na domyslne, timingi auto, czestotliwosc tez(z tym, ze procesor jest podkrecony na 3.6 GHz). W CPU-Z przy ustawieniach domyslnych pamieci pokazuje 400MHz i 5-5-5-18. No i jedyne dodatkowe info o tych pamieciach w tym programie to part number EXTREME DDR2 800+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To może czas na mały sprawdzian... Zainstaluj sobie to: http://novabench.com/download.php i przeprowadź test. Program w miarę mały ale skutecznie daje w kość pojedynczo najważniejszym podzespołom - łatwo wykryjesz co może ewentualnie nawalać - znaczy się którego testu PC nie wykona - dodatkowo jest podawany wynik ogólny jak i dla "poszczególnych" części - można w necie porównać...

Czuję że zbliżamy się do rozwiązania sprawy :D

Odnośnie pamięci, to na tej stronie: http://www.adata-group.com/index.php?actio...amp;news_id=161 znalazłem tabelę ze specyfikacjami. Jej fragment w załączniku :D

post-460036-1325711823_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem test i przy zadnej kategorii sie nie przycieło. To chyba zbyt krótko trwało i obciązało podzespoły by mozna by powiedziec co nawala.

Ok, mamy chyba sprawce. Przez pare dni majac ustawione parametry pamieci na auto grajac po pare godzin w L A Noire nie było problemu. Postanowiłem wiec przelaczyc na timingi 4-4-4-12 i napiecie na 2V i nie musiałem dłuog czekac jak wywalilo mi LA Noire, a po zamknieciu okna z problemem wyskoczyl Blue Screen z plikiem dxmm..cos tam. Skoro te pare dni nie bylo problemu a tu po 20 minutach grania wywalilo blad, wiec to chyba pamieci ale chcial bym miec pewnosc, ze to nie przypadek, wiec po prostu se zostawie bezpieczne ustawienia pamieci i zobaczymy. Coz, pamieci beda ciut wolniejsze ale przynajmniej bedzie stabilnie. Grunt, ze pod podkreconym procem nic sie nie dzieje. No i jeszcze taka mała rzecz, ze po wywaleniu bledu, w Biosie mialem zmienic na auto pamieci ale wpadl mi do glowy pomysl, zeby ciut podkrecic pamieci i przestawilem mnoznik procesor pamieci i wyszlo 1066. Skoro pamieci pracuja z niskimi timingami to powinny sie lepiej krecic,a poza tm gdzies na stronie pisali, ze te pamieci kreca do ookolo 1100-1200 w zaleznosci od ustawionych timingow. Najwazniejsze, ze po zatwierdzeniu zmian, komp sie restnal ale nie wstal, tzn nie włazcyl sie nawet bios, czyli takie ustawienie pamieci nie jest mozliwe. Moze to znak, ze te pamieci na tej płycie po prostu nie moga zostac w pelni wykorzystane. Płyta obsluguje DDR2 do 1066 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...