Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafik787

Problem z uruchomieniem komputera

Polecane posty

Cześć. Mam taki sprzęt:

Intel C2D E7200 + Scythe Ninja 2 + Enermax 120mm

ASUS 9800GT 512MB DDR3 Glaciator

MSI P35-NEO

Tagan 330W

GoodRam 800MHz 2GB DDR2

Mam pewien problem, już od dłuższego czasu. Otóż po naciśnięciu przycisku POWER uruchamiają się wiatraki itp, ale jest tylko czarny ekran. Po ok. 2 sekundach komputer się resetuje, znowu uruchamiają się wiatraczki i znowu restart. Za trzecim razem Komputer normalnie się uruchamia, można wejść w bios, Windows normalnie chodzi, żadnych zwiech czy BlueScreenów. Problem występuje ciągle (ani razu nie było tak, żeby się nie zrestartował się). Często również zresetuje się 2 razy, uruchamia się za 3 razem, wiatraki się kręcą i nic. Żadne restarty nie występują, czarny ekran. Pomaga wyciągnięcie baterii BIOSu na kilka sekund i włożenie jej ponownie. Sprzęt jest jak najbardziej OK, w grach i pracy, gdy już się normalnie uruchomi, wszystko chodzi dobrze. Podejrzewam coś z BIOSem, ewentualnie całą płytę. Nie mam możliwości sprawdzenia sprzętu na innym komputerze, gdyż znajomi po prostu nie chcą użyczyć, boją się o własny sprzęt. Co mogę zrobić, żeby zlikwidować to resetowanie? Chciałbym podkręcić procesor, ale nie mogę, bo codziennie po kilka razy muszę wyciągać baterię z BIOSu i wszystkie ustawienia wracają do defaultowych :dry: . POMÓŻCIE! Jesteście moją ostatnią nadzieją!

Z góry dzięki!

rafik787 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że podczas włączania komputera po krótkim czasie uruchamia się jedno z urządzeń które pobiera na tyle dużo prądu, że brakuje go dla reszty i komputer wyłącza się. Zasilania jest "na styk" dlatego za którymś razem komputer uruchomi się poprawnie. Spróbuj może np. odłączyć napęd DVD i zobaczyć czy to zrobi różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uruchamianie wskazuje na wykanczanie sie zasilacza. Czy nie bawiles sie w OC? Sprobuj uruchomic sama plyte glowna, potem doloz procesor. Potem karte i ramy. Potem dysk twardy i naped. Zobacz czy od poczatku z tylko sama plyta glowna sie uruchamia za 1 razem. Mimo tego dalej uwazam, ze zasilacz pada. Przydaloby sie kupic nowy i mocniejszy, tak bys potem mial mozliwosci upgrade'u.

ps wyciaganie baterii skraca jej zywotnosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OC się nie bawiłem, właśnie miałem zamiar. Też myślałem, że to zasilacz, ale czy nie uważasz, że to dziwne, że działo się to na 3 innych Zasiłkach?

Dobra. Odłączyłem samo zasilanie od grafiki - przestało się resetować, grafika piszczy z braku zasilania i czarny ekran. Z płyty żadne piski nie dochodzą. Gdy podłącze znowu zasilanie grafiki płyta resetuje się 2 razy i włącza za 3. Trzeba kupić nowy PSU?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności w 100 % nie mam. Aczkolwiek sprawdź ile wszystkie komponenty pobierają mocy. Potem porównaj to do zasilacza. Jeśli pobierana moc urządzeń będzie większa to bedzie to wina zasilacza. Jednak nie jestem 100 % pewny. Najlepiej skombinuj na chwilę od znajomych/rodziny jakiś porządny, mardkowy zasilacz, który ma dużą moc jeśli wtedy będzie działać. to wtedy już wiesz w czym był problem. Jeśli problem tkwił w zasilaczu, mogę Ci doradzić jaki kupić. Napisz wiadomość na PW to Yojo2, albo MikealDorren. Daj im link do tematu. Prawdopodobnie będą wiedzieć w czym problem. Jednak tak jak mówię, na 85 % to wina zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek skombinuj coś dobrego z mocniejszą linią 12 V. Przy okazji - pisałeś, że sprawdzałeś kompa na innych zasilaczach. Mógłbyś podać dokładniejsze dane tych zasilaczy. Podejrzewam, że innej karty graficznej na podmianę nie masz, ale jakbyś jakąś dorwał, warto by ją podpiąć do kompa w celach testowych.

Jeśli podkręcałeś kompa warto przywrócić ustawienia fabryczne. Ze względu na mały zapas mocy zasilacz może sobie nie radzić z OC.

PS. Tak, właśnie ten model miałem na myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie podam Ci dokładnego modelu ModeComa 300w, bo nie posiadam już tego zasilacza, ale model Delty 350 mogę Ci podać - DPS350PB-2 C. Nic dobrego nie skombinuje, znajomi mają same no-name albo tracery ;) Grafiki nikt nie chce pożyczyć. Nic nie podkrecałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta ma taką samą moc na 12 V jak ten Tagan (klik), zatem sprawdzanie na niej sensu większego nie ma. Jeśli myślisz o OC i bardziej komfortowym użytkowaniu, to raczej powinieneś zaopatrzyć się w jakiś mocniejszy zasilacz (np. jakiegoś Fortrona 350 W z 300 W na 12 V za 50 zł z allegro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...