Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eXoDe

Uszkodzona pamięć RAM?

Polecane posty

Pierwszy post - pierwszy problem :/

Do mojej pamięci Kingston 1GB 400 MHz CL5 DDR2 dokupiłem drugą: Kingston 2GB 400 MHz CL6 DDR2.

Powinno być razem 3GB pamięci Ram, lecz komputer odczytuje tylko 2. W programie CPU-Z sprawdzałem, czy widoczne są obie kości i oto co zobaczyłem:

Memory

Zakładka SPD:

Slot #1

Slot #2

Everest natomiast 'zgadza się' z systemem i też mówi że jest tylko 2GB.

System Windows XP 32bit.

Podjęte kroki:

Zmiana miejsc kości: 1GB w 2 slocie, 2GB w 1 slocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź spróbuj zmienić manualnie w biosie taktowanie pamięci na DDR 2 800 MHZ i dać manualnie timingi dla pamięci np tych CL 5 ja kupiłem podobny zestaw 1 para ma CL 5 a goodramy maja CL 6 i ustawiłem timingi tych szybszych na CL 5-5-5-18-24 i napięcie 1.9 i chodzą elegancko ty zrób tak samo tylko zobacz jakie te szybsze maja timingi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model płyty głównej i wersję BIOS'u jaką posiadasz, może wymagać aktualizacji...

O pamięciach ram i z jakiego powodu DDR2 800 (ew. PC2 800) a nie 400 znajdziesz tutaj http://nvision.pl/Wszystko-o-pamieciach-RA...ndetails-1.html

W każdym razie chodzi o efektywne taktowanie RAM a nie o częstotliwość tzw. szyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem, to Twoja PG chodzi na BIOS'ie od AMI, niejako na pamięć znam tylko AWARD BIOS. W każdym razie za kontrolę pracy RAM odpowiadać powinien mostek północny, więc w BIOS'ie szukaj zakładki w stylu North Bridge Configuration lub opcji z FSB w nazwie (Front Side Bus). Znalazłem na stronach AMI instrukcję do BIOS'u ale jest strasznie pobieżna. Jest też jeden dokument, który w teorii powinien zawierać skrót klawiszowy do ewentualnych "ukrytych" opcji BIOS'u - ale z tego co przy okazji znalazłem, to głównie domena płyt od GIGABYTE'a. Jeśli nie znajdziesz wymienionych wcześniej opcji, będąc w BIOS'ie wciśnij kombinacje (może któraś "ukaże" więcej opcji w BIOS'u): alt+F1, ctrl+F1 (popróbuje też kombinacji z F11 i F12)...

Ogólnie zmian w BIOS'ie się nie bój. Gdybyś przekombinował i komp przestał się uruchamiać, wystarczy wyjąc baterię z płyty głównej na kilka sekund (przy wyłączonym zasilaniu) lub zmienić na kilka sekund położenie zworki (nr 22 na załączonym rysunku) - tylko pamiętaj, żeby przestawić ją z powrotem do pierwotnej pozycji...

EDIT: Tradycyjnie poszło bez załącznika...

post-460036-1325542620_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...