Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość loqq

Przesiadka na nowy win

Polecane posty

Sprawa wygląda następująco. W 2007r kupiłem latopa.

Intel Core 2 Duo T7500 - 2.20Ghz

RAM- 2.00GB DDR2

Radeon Mobility 2600HD

Vista Business 32b

Służył mi on dzielnie przez ponad 4 lata i na jesień 2011 roku kupiłem stacjonarnego PC oraz Wina7.64b. Widzę , że laptop jest zupełnie zamulony różnymi gównami , które po instalowałem chcący/niechcący i chodzi z prędkością truchtającego ślimaka. Chciałbym mu dać 2młodość czyli przeprowadzić formata całego komputera by pozbyć się tych zbędnych danych oraz wskoczyć na nowego wina ( w sieci wyczytałem , że mój laptop spokojnie go pociągnie). Problem jest taki , że nie mam zupełnego pojęcia jak się do tego zabrać - nigdy nie dokonywałem formatów ani nie instalowałem systemu i boję się , że coś zepsuje i komputer stanie nieużyteczny. Mam tego Wina7.64b na płycie jak coś ale jak mam to zainstalować - po prostu wsadzić płytę po formacie ?

Proszę o dokładną instrukcję ( taką jak dla idioty ze wszystkimi szczegółami bym się przypadkiem nie pogubił :D ) jak przeprowadzić cały proces.Z góry dziękuję za uzyskaną pomoc.

PS. Jeżeli wybrałem zły dział to przepraszam i proszę o przesunięcie mojego wątku a nie usuwan

a właśnie na winie7 był cdkey , który już raz wykorzystałem instalując go na kompie stacjonarnym ale to chyba nie problem ...

wyczytałem w necie , że powinienem wsadzić płytę z win7 do napędu i zrestartować komputer. Podczas uruchamiania kompa odpalić BIOS. Ustawić w zakładce boot : dvd na pierwszą pozycję. Zapisać zmiany i wyjść. Po tym powinien mi się rzekomo odpalić instalator lecz nic się nie dzieje :/

co robię źle ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem, bo jak kupowałeś instalkę i wykorzystałeś już jej klucz, to nie aktywuje się już na laptopie (chyba że kupiłeś dwie licencje czy jakoś tak - na licencjonowaniu średnio się znam).

Co do braku możliwości odpalenia instalatora - albo to co ustawiłeś w BIOS to jednak nie ten napęd, do którego wkładasz płytę, albo napęd nie czyta tej płyty (zabrudzony/uszkodzony/uszkodzona płyta) albo czyta tę płytę ale podczas komunikatu Press any key to DVD boot... (albo podobny, nie pamiętam) nie naciskasz nic i przechodzi do uruchamiania z dysku. A nie lepiej wgrać fabryczny system z płyty czy tam partycji Recovery i pousuwać ewentualnie co niepotrzebne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem, bo jak kupowałeś instalkę i wykorzystałeś już jej klucz, to nie aktywuje się już na laptopie (chyba że kupiłeś dwie licencje czy jakoś tak - na licencjonowaniu średnio się znam)...

A właśnie że nie. Posiadam laptopa i stacjonarkę. Oba mają windowsa 7 Home Premium 64 aktywowanego tym samym kluczem.

Co jest zupełnie nielegalne. Ostrzeżenie za piractwo. - Sevard

Co do instalowania siódemki na laptopie dobrze by było wcześniej poszukać odpowiednich sterowników(karta sieciowa, kamerka, itp), ponieważ nie wszystko może działać po instalacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...