Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TimeX

Problem z konfiguracją routera TP-Link MR3220

Polecane posty

Witam. Przejdę od razu do rzeczy:

potrzebuję routera WiFi, w cenie do 130 zł, i to taki, który rozdzielał by internet Cyfrowego Polsatu. Na takiej zasadzie: ja mam podpięty modem do komputera, i podłączam przez RJ-45 router do komputera, i router by robił WiFi. Powód taki, że mój komputer modemu WiFi nie ma. Zaś sam router, chciałbym, żeby miał jakieś zabezpieczenie. Hasło lub identyfikacja po adresie MAC. Czy jest jakiś router, który by spełniał takie wymaganie? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten router zakupiłem. I mam problem, bo port odpowiada (mruga lampka odpowiedniego portu), ale nie mogę się połączyć z routerem, aby go skonfigurować. A WiFi jest.

Dodam tylko, że w MMC, w zakładce urządzeń, jest notka, że nie może załadować sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Przez RJ-45. Próbowałem kablem z pudła z routerem, ale to samo. Nie idzie się połączyć. A sygnał WiFi jest, ale nie można się połączyć z netem.

Kod urządzenia, jaki się pokazuje:

isatap.{0765788E-10c2-41E5-AA80-E2D7AC72A4DC}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przeglądarkę. Na płycie nie było żadnego programu, tylko dwa PDF-y i dwa txt. Ale problemem jest to, że w ogóle nie mogę spingować domyślnego IP routera. A co za tym idzie, nie mogę się zalogować.

Do czego poza tym jest program Akamai NetSession Interface?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem resetować router. I próbowałem zmieniać ustawienia. Nic to w przypadku mojego PCta nie dało. Jak się nie mogę połączyć, tak się połączyć nie mogę. Zauważyłem za to, że mam b. dużo połączeń lokalnych, i wszystkie są wyłączone. W tym jeden numer urządzenia ISATAP (połączenie lokalne nr. 15), które na laptopie widnieje i mogę się połączyć z routerem. Czy te połączenia da się jakoś usunąć lub coś z nimi zrobić?

Dodam, że na laptopie mam taką samą sieciówkę jak na PC.

W załączniku są zrzuty.

post-282707-1324829028_thumb.jpgpost-282707-1324829067_thumb.jpg

EDIT:

Udało mi się spingować adres IP routera. Ale połączyć się do niego przez przeglądarkę już nie ... Komunikat, że strona zbyt długo nie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zbędnych kart. Jedynie Realtek i HUWAEI (jak jestem połączony z Cyfrowym Polsatem, lecz gdy podejmuję próbę łączenia się z routerem, modemy takie są odłączone). Żadnych maszyn wirtualnych typu VirtualBox. Miałem Hamachi, lecz odinstalowałem. Teraz to samo spotka Akamai NetSession.

EDIT:

Udało mi się połączyć z routerem. Pomogła ponowna instalacja sterowników. Lecz teraz mam problem z modemem. PINu na nim nie ma, siła sygnału zadowalająca (38%), ale nie mogę się przez niego połączyć. Zarówno przez WiFi, jak i przez komputer połączony kablem RJ. Czy oprogramowanie modemu musi być uruchomione na komputerze PC? A z WiFi jest taki problem, że nie może się połączyć. I sprawdziłem modem na stronie: http://www.tp-link.com/common/subject/3g-r...ompatible/list/ i jest kompatybilny. To jest E182E Cyfrowego Polsatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprogramowanie modemu musi być uruchomione na komputerze PC?

Nie. Oprogramowanie tak naprawdę możesz odinstalować jeśli modem siedzi w routerze.

Lecz teraz mam problem z modemem. PINu na nim nie ma

PIN podajesz karty a nie modemu, poszukaj go w umowie i skonfiguruj wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie wiem, co miałem na myśli pisząc o PINie. Głupio to brzmi, ale czasem nie myślę o tym co piszę. Po prostu się wyłączam.

Chodziło mi o to, że modem jest wykrywany normalnie, sygnał 38%, ładnie wszystko pięknie. Tylko że nie może się połączyć z internetem, nie wiem czemu. A karta nie wymaga autoryzacji przez podanie PINu.

Czy można zrobić tak, że modem siedział by w komputerze, i WiFI szło by z tego modemu podłączonego do komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skonfigurowałeś wszystko poprawnie po stronie routera czy po prostu wpiąłeś modem i tyle ?

Czy można zrobić tak, że modem siedział by w komputerze, i WiFI szło by z tego modemu podłączonego do komputera?

Da się ale jest trochę kręcenia i zasadniczo nie ma to sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Piszę tego posta, będąc podłączonym przez RJ-45 do routera z modemem. Molto grazie politan.

Teraz tylko pytanie kontrolne: jakbym chciał zrobić sytuację odwrotną, tj. modem podłączam do komputera, i przez RJ-45 idzie do routera na WiFi, musiałbym wybrać opcję WAN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak długiej przerwie, czas powrócić z problemami.

Nie wiem dlaczego, ale ni z gruchy ni z pietruchy, router odmówił współpracy z modemem Huawei 182E. Pomyślałem, że to dobry moment, by na serio zacząć udostępniać internet za pomocą kabla RJ-45. Ale wszelkie moje próby spełzły na niczym. A co też czyniłem? Napiszę w krokach:

- podłączenie modemu Cyfrowego Polsatu (zwanego dalej CP) pod USB i aktywowanie go

- ustawienie w opcjach, by połączenie to było udostępniane

- podłączenie RJ pod komputer i router (gniazdo LAN) celem konfiguracji routera

- ustawienie z poziomu Windowsa na obydwu połączeniach (kablowe i CP) by pobierał automatycznie adresy IP i adresy DNS.

- ustawienie opcji WAN tak, by pobierały adres IP automatycznie

- przepięcie kabla RJ z gniazda LAN do gniazda WAN (nie mogę wtedy się połączyć ze stroną routera, co jest naturalne)

- próba połączenia WiFi na telefonie, zakończona fiaskiem (nie można wczytać strony żadnej, próbowałem o2.pl, onet.pl, forum.cdaction.pl)

Jakie kroki podjąłem by ten problem zlikwidować?

Ustawienie statycznego IP na kablu/WAN w routerze -> nie pomogło

Zmiana serwerów DNS na odpowiednio 8.8.8.8 i 8.8.4.4 -> nie pomogło

Zlikwidowanie bramy domyślnej (opcjonalna opcja w ustawieniach routera) -> nie pomogło

Przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja routera - nie pomogło

Najlepsze jest to, że przez chwilę WiFi było tak rozdzielane, ale chwilę potem, WiFi wzięło i sobie po prostu zdechło. Czy jest jakiś sposób, by to połączenie udostępniać przez RJ?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, jest to tak:

- podłączam modem CP i podłączam się do sieci

- udostępniam połączenie CP

- podłączam pod swoją kartę sieciową kabel RJ-45

- połączenia ustawiam na automatyczne pobieranie adresów IP i DNS

- RJ-45 podłączam pod port WAN routera (po wcześniejszej konfiguracji, tj. ustawienie automatycznego pobierania adresów IP, ustawienia bramy domyślnej na 0.0.0.0, konfiguracji WiFi)

- próba generalna WiFi, zakończona fiaskiem.

Ufam, że teraz jest to wszystko jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...