Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jajo1212

Rozwiązany: dziwne dźwięki z komputera

Polecane posty

Witam wszystkich. Jeśli pisze w złym dziale proszę o przeniesienie. Ostatnio mam problem z komputerem. Zauważyłem (a raczej usłyszałem), że podczas grania (wiedźmin 2) komputer wydaje dziwne dźwięki, tak jakoś skrzeczy dziwnie. Pomyślałem, że może się przegrzewa. Nie znam się na temperaturach, co ile powinno mieć więc pisze wszystko co tam pisało (mierzone programem SpeedFan podczas grania w wiedźmina 2):

GPU - 67

System - 70

CPU - 70

AUX - 54

HD0 - 35

CPU - 42

MB - 28

CORE0 - 71

CORE1 - 68

CORE2 - 68

CORE3 - 72

Jeśli to ważne to posiadam: windows 7, procek - Intel core i7 860, karta graficzna - geforce gts 250 1gb, płyta główna - asus p7h55, zasilacz - ocz stealthxstream 2 500w.

Prosiłbym o pomoc. Jeśli temperatury są za wysokie to co mam zrobić, żeby je jakoś obniżyć. Komputer ma już jakieś 1,5 roku. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer skrzeczy, a odgłos dochodzi z obudowy to będą pewnie cewki, mogą być najprawdopodobniej na zasilaczu, bądź karcie graficznej, najczęściej problem ten nie przeradza się w nic większego, a po zlokalizowaniu źródła można go zredukować np. zalewając cewkę klejem. Co do temperatur to wydają się ok. Samym źródłem problemu może być właśnie twój zasilacz, jako posiadacz SXS2, a wcześniej SXS mogę powiedzieć, że lubi on sobie popiszczeć. Inną przyczyną może być też piszczenie dysku twardego, które także najczęściej nie przeradza się w nic poważniejszego. Radzę otworzyć obudowę podczas obciążenia i przysłuchać się skąd wydobywają się te dźwięki. Jeżeli piszczy z głośników może to być spowodowane wyłączeniem funkcji Spread Spectrum w BIOS'ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok.

Jednakowoż, SpeedFan czasami tym procesorom zaniża temperaturę, zatem radziłbym ją dodatkowo sprawdzić (tak na wszelki wypadek, bo może to nie cewka - albo coś w "podobie" - jeno wiatrak tak skrzeczy, a wtedy procek może się grzać) w programie Real Temp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że jeśli to te cewki wydają takie dźwięki to nie mam się czym martwić? Co do obudowy to wolał bym jej nie otwierać ponieważ komputer jest jeszcze na gwarancji, a nie chciał bym jej stracić. Zaraz sprawdzę temperaturę w programie Real Temp i napisze co i jak.

Temperatury w Real Temp:

Minimum: 36°C 32°C 35°C 33°C

Maximum: 70°C 68°C 70°C 72°C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję nagrać ale nie gwarantuje dobrej jakości nagrania bo mogę skorzystać jedynie z telefonu.

Tak jak sądziłem. Nagrałem to telefonem ale nic nie słychać. To znaczy słychać tylko pracujący wentylator od komputera, on wszystko zagłusza na nagraniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może tak: podaj SMART dysku żeby przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem sprawdzić czy to nie jego wina. Wentylatory jesteś w stanie sprawdzić sam. Sprawdź czy nie ma na płycie głównej jakichś przetopień, nadpaleń - na laminacie i widocznych układach, wybrzuszonych kondensatorów. Cewki wydają np: pisk (mało groźne tylko uciążliwe), ale już skwierczenie to przeskok iskry - jest źle. Skrzeczenie - jak to nazwałeś - to coś pomiędzy więc nie wiem co o tym myśleć dlatego prosiłem o nagranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMART nie zaszkodzi jednak nawet sprawne dyski lubią hałasować,. Jeżeli komputer jest na gwarancji to spróbuj się skontaktować, ze sprzedawcą czy możesz go do nich oddać w związku z tym problemem, jeżeli nie to będziemy coś myśleć. Gdzie kupowałeś komputer, być może naruszenie plomb wcale nie równa się z naruszeniem zasad gwarancji? Postaraj się tego dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do SMART : http://imageshack.us/photo/my-images/810/beztytuuxjl.png/

Komputer kupowałem w niewielkim sklepie komputerowym w moim mieście, sklep jest raczej porządny ja i mój brat kupiliśmy już tam 3 komputery i z żadnym nie było najmniejszych problemów. Co do gwarancji, to wyraźnie pisze, że plomby nie mogą zostać ruszone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...