Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Rollercoaster Tycoon (seria)

Polecane posty

Będę pierwszy który coś tu skrobnę. (Uwaga do Bethezera, dodaj proszę "Seria" Bo to ma trzy części)

Kiedyś mając pierwszy komputer, i będąc oczywiście raz u znajomej. Zobaczyłem że gra w Rollercoastera, nawet mi się gra spodobała, na początku miałem problemy ekonomiczne bo dużo wydawałem, ale potem jakoś to szło. Inna sprawa, że jedynka jak dla mnie najlepsza jest w złotej edycji, bo jest bardzo dużo map do gry, podoba mi się taka olbrzymia mapka na pustyni, gdzie nie musiałeś wydawać na nic kasy. Tylko tyle by zdobyć 2000 gości jak najprędzej.

Dwójka też ma fajny klimat, i jest wymagająca niż jedynka co mnie się podoba. Co więcej ma też edytor map, więc można tworzyć parki rozrywki według swoich upodobań, no i dodali lodową scenerię i brakujące miesiące.

Trójka też fajna, ale jeszcze skomplikowana dla mnie, bo to nowa grafika, kamera itp.

Polecam sięgnąć po serie, sam na niej zjadłem i zjadam zęby. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak pamiętam pierwszą część i jak wsiąkłem :D Baaardzo mi sie spodobała rozgrywka. Możliwośc budowania własnych kolejek itp. Do dziś pamiętam zarzygane alejki po moim rollercoasterze z piekła rodem :P haha

A poza tym kto nie budował kolejki do pobicia prędkości albo taka niedokończoną i oglądał jak biedne ludziki giną ? Przyznac się.

Z serii tycoonów ta seria jest dla mnie zaraz za Airline Tycoon ;)

Do 3eciej części miałem kilka podejść ale niestety jakoś nigdy jej nie skończyłem i dochodziłem maksymalnie do 3-4 zadania. Brakowało tego czegoś co pozwoliłoby mi grać dalej i dalej... Niestety wg mnie szybko się nudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem ten temat. Właśnie zagrywam się na śmierć w pierwszej - i najlepszej IMO części gry. 'Dwójka' dodała parę nowych atrakcji poprzez... rozdzielenie tych istniejących z jedynki. Na przykład w RCT 1 w atrakcji wynajmującej łodzie, można było wymieniać rodzaj wynajmowanych pojazdów. Natomiast w RCT 2 mamy już trzy 'zupełnie nowe' atrakcje - wynajem łódek zwykłych, wynajem łódek w kształcie łabędzi, itp. Atrakcja zupełnie ta sama, ale podana oddzielnie. Utrudnia to tylko nawigację po menu atrakcji.

Dodatkowo w jedynce scenariusze były IMO lepsze.

O trójce się nie wypowiem, bo w nią nie grałem, choć ją posiadam. Po prostu dla mnie trzeci wymiar do morderstwo dla tej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w części 2 i 3.

3 jakoś mi nie podeszła- nie wiem czemu, bo gra całkiem przyzwoita- po prostu szybko mnie znudziła.

Za to dwójkę uważam za najlepszego Tycoona w jakiego grałem (nie żebym grał w dużo takich gier, ale w Zoo Tycoon, jakiś szpitalny tycoon oraz Sim City 3000 które chyba też można zaliczyć do tego gatunku grałem).

A co do rozdrobnienia atrakcji o którym wspomniał wyżej Lord- zupełnie mi to nie przeszkadzało- wystarczyło poświęcić minutkę by przejrzeć możliwe warianty atrakcji i wybrać najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCT 1 i 2 to jedna z najukochańszych gier mojego dzieciństwa. Uwielbiałem budować te rollercoastery i inne pierdoły i jarałem się jak miałem zieloną strzałeczkę gdy ludzie walili mi do parku. Jednego gościa zawsze nazywałem moim imieniem i śledziłem go bo byłem ciekaw co robi(e) :P Natomiast w RCT 3 grałem dzięki CDA, ale dla mnie to taki badziew jak Fallout 3 w porównaniu do Fallouta 1 i 2, to już nie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam budować Rollercoastery, ale do szału doprowadza mnie system obliczania intensywności atrakcji. Robię całkiem prosta i łagodną kolejkę, przepuszczam test - wynik - >20, ULTRA EXTREME. Nikt nie chce wejść na taką kolejkę. Tymczasem te gotowe do wykupienia są dużo bardziej pokręcone i intensywne i zyskują wynik jedynie typu 6-8. Nie mam pojęcia jak to jest obliczane, zwłaszcza że zarówno maksymalna jak i średnia prędkość mojej kolejki jest niższa, o przeciązeniach nie wspominając. Z czasem metodą prób i błędów zauważyłem, że wystarczy dać hamulce przy zakrętach i już wynik jest mniejszy. W linii prostej to można mieć spadek z niebios do piekła i nie będzie zbyt ostro, a jeśli na zakręcie będziesz jechać szybciej niż 40 km/h to dostaniesz notę ULTRA EXTREME i kolejkę do przebudowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to RTC2, to jest ulepszona wersja RTC1 a dlaczego ?

Ten sam silnik graficzny, tyle że dodane nowe atrakcje, płaszczyzny, brakujące miesiące, zadania oraz edytor map.

I według mnie RTC2 przebija jedynkę w tej kwestii, ale w kwestii klimatu RTC1 dla mnie pozostaje na pierwszym miejscu.

Inna sprawa, że część atrakcji z RTC2 znalazła się już w RTC1 przy wydaniu dodatków do gry, które swoją drogą są bardzo fajne.

Btw. Nie wiem czemu, ale najłatwiejsza dla mnie mapka w RTC1 to była ta pierwsza w lesie i ta na plaży, tam nie trzeba kombinować zbytnio, z kolei w takim parku dużym gdzie trzeba mieć 1000 gości, trzeba było się namęczyć i ja tu robię tak.

Usuwam większość drzew i dróg w parku, zastępując je Rollercoasterami, i to przyciąga wtedy ludzi do parku. Szczególnie bobsleje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rollercoaster 1 spędzałem dłuuugie godziny. To była moja odskocznia od heroes III i diablo.

Przeszedłem wszystkie kompanie i muszę się pochwalić że to była pierwsza i w sumie ostania gra w którą wciągnąłem moją mamę. Tak przekonałem ją do PC , siedziała i sprzątała rzygi z alejek.

Piękne czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się RC II. Mimo wszystko nie zawsze 'więcej' oznacza 'lepiej'. Dodali nowe kolejki, nowe tereny, nowe misje i musieli wszystko zrujnować uczynieniem większości (absolutnej większości) misji parkami typu 'płacisz za wstęp, atrakcje za darmo' z całkowitą blokadą cen atrakcji. W jedynce można było samemu zdecydować, jaką politykę chce się wprowadzić, albo połączyć te dwa tryby z niską ceną wstępu do parku.

Takie założenie czyni scenariusz niegrywalnym! Większość gości siedzi w parku z dwa lata i choćbyśmy mieli ich grubo powyżej tysiąca, fundusze topnieją w tempie ekspresowym i możemy zapomnieć o wybudowaniu wielu drogich rollercoasterów (czego nie opłaca się zresztą robić, bo nie możemy dać wysokiej ceny za wstęp na nie!). W dodatku goście są skłonni zapłacić dużo mniej, niż byli w jedynce. Tam to pamiętam, że jak ustaliłem cenę 70$ za wstęp (WTEDY to miałem takie przychody, że mogłem szaleć z atrakcjami i budować 1-2 wielkie rollercoastery miesięcznie), to pojawiał mi się komunikat że 'ludzie uważają, że cena wejścia do Twojego parku jest bardzo niska', a w 'dwójce' całują klamkę już w okolicach 30-40$! Doprowadza to do sytuacji w której większość gry czekasz aż uzbiera się na koncie te 100$ coby je wydać na nowy element dróżki/jeden element rollercoastea więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LN.

No fakt faktem, więcej nie znaczy zawsze lepiej i to się sprawdza w RTC2. :/ Sam mam problemy z ukończeniem jakiejkolwiek misji w RTC2, przez co gra jest niezwykle trudna do przejścia. Już lepiej w tej kwestii wypada RTC3, ale tam masz grafikę 3D to klimat no po prostu nie ten sam. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...