Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dominikeh

Problem z pendrivem..

Polecane posty

Witam,

mam taki problem - na moim pendrive'ie, z nieznanych mi przyczyn doszło do zamienienia folderów w skróty.

Widziałem już kilka tematów dotyczących tego problemu, lecz mimo to nie jestem w stanie sobie poradzić z tą sytuacją.

Bardzo zależy mi na zawartości owych folderów, więc kasowanie ich nie wchodzi w grę.

Proszę o konkretne wskazówki, jak sobie poradzić z tym problemem.

Skan Malwarebytes' Anti-Malware wyszedł czysty (Avast od razu poprzenosił kilka plików do kwarantanny)..

pozdrawiam,

dominikeh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast co znalazł?

1. Odłącz pendrive. Uruchom program UsbFix. Użyj opcji Research, podepnij pendrive gdy zostaniesz o to poproszony o podłączenie napędów przenośnych. Kliknij OK i czekaj, aż program zakończy skanowanie.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Kroki 3 i 4 zrób tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz system 32-bitowy (x86).

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z UsbFix, OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ślady infekcji, obawiam się jednak, że nie zdołamy tego załatwić jeszcze dzisiaj (nie podałeś wszystkich logów, a ja średnio mam dzisiaj siły), a od jutra rano do przyszłego tygodnia mnie nie ma. I tak głupio trochę przerywać robotę w połowie. Najlepiej będzie jak udasz się z tymi logami na forum fixitpc.pl. Do tego potrzebny tam będzie brakujący log z GMERa. Przyda się też informacja jakie szkodniki Avast! znalazł (to w jakich plikach je znalazł to sprawa drugorzędna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem okazał się być bardziej złożony - ten feralny pendrive był także podłączony do innego komputera (to tam Avast! wykrył zagrożenie), a logi pochodzą z innego komputera...

Czy w takim wypadku będą potrzebne logi także z tego drugiego komputera? To może najpierw ten skończmy, a potem jeszcze ten drugi..? Jakie logi mam jeszcze załączyć?

Avast! na pierwszym komputerze znalazł to:

f5399233.exe - Win32:Malware-gen

faebec4a.exe - Win32:VB-AAFP [Trj]

jwgkvsq.vmx - Win32:Rootkit-gen [Rtk]

Na drugim komputerze, z którego wysyłam logi, GMER nie chce odpalić - od razu restartuje mi system, nic nie jestem w stanie zrobić..

W takim wypadku chyba lepiej poczekam na Pana powrót..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się na forum, na które Cię wysłałem. Tak będzie szybciej. Tam są ludzie, którzy znają się na tym fachu. Nie ma sensu z tym czekać, bo szkodnik się rozsiewa, a i może coś uszkodzić. Logi powinieneś podać ze wszystkich zarażonych kompów.

Skoro GMER wywala system (zdarza się, to nic nie znaczy), to będziesz musiał podać logi z RootRepeal. Na podanym forum jest instrukcja jak tego używać.

Tak na szybko możesz zastosować się do instrukcji z tej strony. Infekcji to nie usunie, ale powinno odkryć pliki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...