Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

norbibednar

Własna partycja recovery uruchamiana z BIOSu

Polecane posty

Hej! Ostatnio zachciało mi się zabawy z Windows Developer Preview (dość fajny systemik) więc zainstalowałem go na swoim netbooku. Wczoraj zachciało mi się wrócić do Windows 7 i tu pojawił się pierwszy problem: po wciśnięciu F4 (klawisz odpowiedzialny w Samsungu za recovery) nic się nie dzieje. Pomyślałem, że to może być wina bootloadera więc szybciutko zainstalowałem na nowo czysty Windows 7 z USB, a następnie chciałem przywrócić sobie dane z recovery (wszystkie sterowniki, program do obsługi modemu 3G, itp). I w tym własnie miejscu pojawia się drugi problem: przycisk F4 dalej nie działa :-/ Czy można w jakiś sposób ją uruchomić (jej pliki są nieruszone) lub ew. utworzyć własna i przypisać ją pod F4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam recovery na netbooku i też miałem ten problem(po zabawie z instalowaniem innych systemów). Nie wiem co zrobić aby przywrócić uruchamianie pod F4(to prawdopodobnie było zapisane w bootsectorze partycji z windowsem), ale wiem jak recovery uruchomić.

Najlepszym rozwiązaniem będzie linux netbook remix(nie instaluj go tylko kliknij wypróbuj).

Uruchom edytor partycji (GParted).

Z partycji z windowsem usuń flagę BOOT i ustaw ją na partycji z recovery.

Zrestartuj kompa.

Jeśli wyskakuje błąd, że nie znaleziono jakiegoś pliku to musisz znowu uruchomić linuxa i GParted

i z partycji recovery usuń flagę HIDDEN.

Jeśli już jesteś w recovery możesz całkowicie przywrócić system.

Po zakończeniu flaga BOOT powinna sama wrócić na partycję z winem.

JEŚLI wcześniej odznaczałeś flagę hidden z recovery przywróć ją!

Będzie bardzo nie fajnie jak Ci się wirus podczepi pod Manager.exe

Ja tak miałem, ale na szczęście wcześniej skopiowałem całą partycję recovery na dysk przenośny.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...