Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dzonzi

Pare pytań odnośnie rozdzielczości

Polecane posty

Witam,

Trochę się zastanawiałem gdzie napisać ten temat, ale postanowiłem żeby dać go tutaj. Otóż mam TV 32 cale o rozdz. 1920x1080 i praktycznie wszystkie kanały np. polsat sport, polsat, tvn (oczywiście one nie są w wersji full hd) wyświetla mi na całym ekranie, natomiast film o rozdz. 720p jext widoczny z górnym i dolnym pasem (dosyć szerokim). Dlaczego nie jest wyświetlany na pełnym ekranie ? Dodam, że zwykłe filmy Xvid (700mb) są wyświetlane na całym ekranie, ale też nie wszystkie, ale w więszkości są. Rozumiem, że są skalowane do zordzielczości tv, ale czemu filmy 720p nie są ? Czy gdybym ten sam film miał w wersji 1080p wyświetlany był by na całym ekranie ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od formatu obrazu (16:9, 4:3, 16:10 itd). Różne filmy mają różne formaty obrazu. Zauważ np., że na PolsatHD niektóre filmy są na cały ekran, a niektóre nie. Można trochę zniwelować ten efekt wymuszając ustawienia formatu w telewizorze.

PS. Jeden film na Bluray może być na cały ekran, a inny mieć pasy, chociaż teoretycznie oba są w fullHD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...