Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Speed478

Spowolnienie komputera.

Polecane posty

Witam.Dzisiaj do mojego kompa zamontowałem 2 gb ram czyli teraz mam 4.Po montażu nfs world zaczął się przycinać a przedtem chodził płynnie na full detalach.Pamięci powinno być w sumie 4gm a w menadżerze zadani pisze 3327 mb a w systemie pisze 4 gb a dostępne 3,25 gb.Pamięci są takie same może w cl są inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, procesor "obsłuży" 64 bity.

Tak się zastanawiam nad tym spowolnieniem...

A jakie pamięci dorzuciłeś? Może pracują na innej szynie z innymi timingami i "spowalniają" pracę tych pierwszych, co w sumie zwiększa ilość ram ale spowalnia ich działanie...

Inna sprawa może być jeszcze natury programowej, nie wiem jak w 7 wygląda kwestia zarządzania pamięcią podręczną czy też RAMDisk... Sprawdź w menadżerze zadań, które procesy ile RAM zabierają i sprawdź za pomocą np CPU-Z działanie kości nowych i starych razem i oddzielnie... Jeszcze zrób benchmarki np. za pomocą NovaBench i je porównaj (zwłaszcza prędkość zapisu do pamięci) - tylko nie wiem na ile ten program jest miarodajny i wiarygodny...

A i jeszcze ważna sprawa - sprawdź wymagane zasilanie poszczególnych kości - nowe mogą mieć "za mało" Voltów do przetrawienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie ta prędkość zastanawia, tylko czy aż tak na wydajność to wpływa żeby całkiem grę zamulało.... Chociaż ja na swojej konfiguracji DDR2 mam 3464 MB/s więc coś tu rzeczywiście jest nie tak jak powinno...

Spróbuj wymusić wyższe taktowanie szyny (najlepiej nominalne) i sprawdź jak działa...

P.S. skrót myślowy zadziałał, powinienem wcześniej wspomnieć o nominalnej 667MHz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby się komp nie chciał odpalić nie stresuj się, tylko wyjmij baterię z płyty głównej dla resetu BIOS'u i powinien znów działać... Tylko wcześniej odłącz zasilanie i pamiętaj o włączeniu później... Rutyna zabija myślenie, kilka razy już miałem "stres" bo właśnie zasilania nie podpiąłem/włączyłem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yoyo2 - zawsze o tym zapominam, że nowe płyty mają ją w standardzie, stara szkoła jestem - Pentium 100MHz - na tym zaczynałem :D Tylko co jak ktoś nie ma wolnej zworki pod ręką :P Ja tam radzę sobie czasem scyzorykiem, ale różnie może się to skończyć :D

Ta zmiana nie wpływa na pobór prądu przez sprzęt, więc zasilacz nie powinien jej nawet zauważyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to.Przestawiłem coś tam na 1:3 i było 1333 tylko na auto też to było.

Teraz sam windows włącza się w 30 min

Kurde piszcie coś (ja piszę z kompa kuzyna) ja mam jeszcze dziś zaplanowaną klanówkę w BF3 !!!!!!!

DO TEGO WINDOWS PADŁ WIĘC CHYBA JUTRO DO SERWISU PÓJDĘ DO SERWISU.THX ZA STARANIA TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.

PROSZĘ GO NIE UZNAĆ ZA ROZWIĄZANY

W takim razie zamykam. Jakby zaszła potrzeba otwarcia, proszę o kontakt przez PW. - MD

PS. I proszę nie krzyczeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...