Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pankamilek

Ogromne lagi w grach po zmianie dostawcy internetu

Polecane posty

Mój problem polega na tym, że wczoraj zmieniłem neta z 1 mb/s od Netii na 6mb/s od TP. Na poprzednim necie grałem bez problemów na serwerach z jako takim pingiem, wiadomo, czasem chrupnęło ale dało się żyć.

Natomiast na nowym necie 6 mb/s pomimo wysokiego transferu (ok. 750 kb/s) i niższych pingów niż poprzednio (średnio 50) nie da się grać w gry przez sieć. Lagi są zatrważające, po prostu pokaz slajdów.

Dzwoniłem na infolinię i jakaś malo rozgarnięta Pani powiedziała, że skoro mam lagi to muszę wystąpić do TP z pisemną prośbą o przełączenie z jakiegoś nelive (możliwe, że przekręciłem) na FAST. I nic więcej. Nie mam pojęcia o co idzie. Czy ktoś z Was może mi pomóc?

Robiłem test speedtestem i wszystko jest niby ok, transfer dobry, tylko te lagi. Acha, jeśli to istotne, to mam liveboxa w wersji 2.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam liveboxa 2.0. Co do tezy, że to wina sprzętu/oprogramowania - przeca na tym samym komputerze, ze słabszym internetem (!) lagów nie było. No więc jak to niby mozliwe? Sprzęt jest ok, z nawiązką spełnai wymagania gier.

W takim razie pytanie - co mogę z tym zrobić? Czy dostawca musi zapewnić mi rozwiązanie tego problemu? Czy też jeśli transfer jest OK, to już nic nie zrobią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programu antyvirowego używam, na jakieś strony podejrzane nie wchodzę, piratów nie pobieram - więc również wirusy odpadają. Śmieciowy soft? Wszelkie niepotrzebne programiki wywalam. Nie wiem, co jeszcze mógłbym zrobić, by net przestał lagować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć jakiego masz antywirusa? Mój kolega miał podobny problem z internetem, wysoki transfer (ok 750kb/s), ale pingi w grach miał dość wysokie.. rozwiązaniem było odinstalowanie antywirusa, w tym przypadku AVG Free Antivirus. Mógłbyś jeszcze podać specyfikacje komputera i powiedzieć w jakich grach występują takie problemy, a w jakich nie, tak dokładnie. Bo może to naprawdę wina sprzętu.. Może też tak być, że Fifa 12 nie jest blokowana przez firewalla, antywira i działa ok, a te inne gry są właśnie blokowane i nie możesz grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm antyvira wyłączam na czas grania. Więc to raczej nie to. Co do komputera: AMD Phenom 9500, 3 GB RAM DDR2, RADEON 5770 512 MB i WIN 7 ULTIMATE.

W L4D2 miewam wysokie pingi dość (ponad 100) no i BF3 straszliwie laguje. FIFA zaś jak wspomnialem śmiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...