Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartolo39

Problem z Pulpitem

Polecane posty

Już od dłuższego czasu mam problem z zawartością pulpitu, dysk C jest niewystarczająco obszerny aby pomieścić wszystkie pliki jakie znajdują się na pulpicie. Jak mogę zmienić to, aby pliki z pulpitu, zamiast trafiać na dysk C trafiały na dysk D?

Proszę o pomoc.

PS. nie wiem dokładnie cy pisze to w dobrym dziale :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co trzymasz na pulpicie. Same ikony zajmuja tyle co nic. Inna sprawa jesli na pulpicie trzymasz np. zdjecia, filmy, muzyke itd. Wtedy zajmuje miejsce na dysku systemowym. Mozna to latwo obejsc - wystarczy ze na partycji D stworzysz nowy katalog o przykladowej nazwie 'zdjecia', skopiujesz do niego zdjecia/obrazki z pulpity, a nastepnie stworzysz skrot do tego katalogu i umiescisz go na pulpicie. Duzo tez zalezy co trzymasz w katalogu dokumenty.

Napisz, jaka pojemnosc maja partycje C i D oraz jakiego systemu uzywasz. A do tego najlepiej i najlatwiej by bylo, jakbys tu wrzucil screenshota pulpitu albo opisal dokladnie jakie masz na nim ikony, a wtedy wiedzielibysmy, co i czy ewentualnie mozna przesunac na dysk D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk C ma 100 GB, Dysk D 834 GB. Windows7 Home Premium :). Ciekawy pomysł z tym katalogiem zdjęcia ponieważ to one zajmują większość miejsca na pulpicie.. troszkę przeczyściłem pulpit z niepotrzebnych rzeczy i zostało mi 40 GB wolnego :D. Ale i tak chciałbym się dowiedzieć więcej o tym co mógłbym zmienić żeby komputer "lepiej chodził" Czy tego typu kopie można robić z innymi plikami czy tylko muzyką?

Z góry Dzieki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam partycje C wielkosci 60GB i tylko okolo polowa z niej jest zajeta przez dane. Po prostu instalujac gry/programy wybieraj zawsze partycje D. Tak samo jesli masz zainstalowany Steam/Origin wejdz w opcje i zmien katalog, w ktorym maja byc przechowywane gry. Staraj sie tez utrzymywac porzadek w katalogach Moje Obrazy/Moje Wideo/Moja Muzyka - system Windows ma tendencje do przechowywania w nich zawartosci (np. tapet pobieranych z internetu czy instalatorow np. przegladarek czy sterownikow). Po prostu zachowuj wszystkie pliki na partycji D albo recznie przezucaj je na te partycje. W ten sposob Twoja partycja systemowa nie zapcha sie tak szybko i komputer nie bedzie Ci zwalnial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...