Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OpenSparviere

Problem z Ram'em

Polecane posty

Witam. Od 2 tygodni miałem problem z ramem. Mam W7 32-bit i 3 GB Ram'u czyli maks. Mój problem polega na tym, że system nie używa 2 GB i muszę korzystać tylko z jednego.

Jak wchodzę w menedżer zadań i monitor zasobów mam napisane, że te 2 Gb są zarezerwowane dla systemu Bios i niektórych sterowników urządzeń peryferyjnych. W środę problem ustąpił, ale dzisiaj znowu to samo. Może ma na to wpływ to, że ściągałem aktualizacje, ale nie sądzę.

Szukałem rozwiązania problemu w internecie, ale nie pomogło np. to: otwórz więcej zakładek w przeglądarce (komputer się wiesza), lub uruchom jakąś grę (gra nie uruchamia się). Proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program Vista Boot pro. Uruchom. Przejdź w zakładkę Advanced Settings. Wybierz z listy swój system. Uaktywnij Physical Adress Extension. Zatwierdź. Po przejściu przez wszystkie komunikaty (raporty dla każdej funkcji) uruchom ponownie system. Sprawdź czy zadziałało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra użyłem tego memtestu, ale problem w tym, że on nie działa (chyba). Opalił się automatycznie i trzeba było wybrać wersję. W obu przypadkach nic się nie stało po prostu komputer dalej się grzał. zastanawiam się z tatą nad kupnem nowego sprzęty ponieważ nie mam już siły się z tym "pieprzyć" skoro nikt nawet nie wie o co chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie znalazłem nic ciekawego. Program memtest nie za bardzo chce działać, co samo w sobie niestety nie wskazuje na winnego. Ściągnij jakiś pakiet narzędzi (są różne) autobootowalnych - trzeba będzie testować co się da - procesor, pamięć i płytę. Coś jest niesprawne lub nie współpracuje z innymi podzespołami. Sprawdź czy nie ma czegoś interesującego w dzienniku zdarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...