Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LTMek

Rozwiązany: Problem przy włączaniu komputera

Polecane posty

Ostatnimi czasy nęka mnie problem z uruchamianiem komputera.

Przy włączaniu, nie ma "piknięcia", komputer działa,ale nie ma obrazu na monitorze.

Po odłączeniu na chwilę zasilania, komputer włącza się normalnie.

Jakiś pomysł co to może być?

Zaczęło się to dziać kilka dni temu.

Drugi problem dotyczy Windowsa, a mianowicie podczas ładowania systemu komputer często się zawiesza i potrzebny jest restart. Systemu to wina raczej nie jest, bo na Viście i XP też mi się tak zdarzało.

Ten problem z kolei nęka mnie "od zawsze".

Ostatni już trzeci problem, dotyczy kompletnego zawieszenia się komputera.

Ma to miejsce podczas gry,nigdy podczas przeglądania internetu, oglądania filmów czy nawet robienia czegoś w wymagających programach graficznych. Nie zdarza się to regularnie, ale od czasu do czasu ten problem występuje.

Komputer nie odpowiada, w głośnikach słychać brzęczenie typu "rrr" i dopiero po resecie wszystko wraca do normy.

Powyższe problemy występują zarówno w trybie OC jak i bez niego.

Mój sprzęt to GF 9800GX2, Q9300, P5K Pro,napęd combo dvd,napęd combo Blu, 2 HDD, OCZ Silencer 610W,masa sprzętu do chłodzenia w postaci wiatraczków itp, wszystko pod Sevenem x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtyczek, to sprawdzałem x razy, wszystko jest dopięte, chłodzenie działa jak należy.

Napięcia jak sprawdzałem też ok, nigdzie żadnego przeciążenia etc.

Pobawiłem się w odczyty temperatury i oto wyniki:

Temperatury (spoczynek)

CPU: 40

CPU (odczyt z rdzeni): 52

Płyta Główna:40

HDD: 24

GPU:80

Stres (25min,żeby nie było,że na chwilkę włączyłem ;p):

CPU:62

CPU (odczyt z rdzeni): 71

Płyta Główna:42

HDD: 25

GPU:91

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zbootowałem z pendrive, zrobiłem wszelkie możliwe testy i errorów zero.

Potem jeszcze sprawdziłem oba dyski TuneUp Doctorem i dalej nic.

Co prawda dysk na którym jest system ma już grubo ponad 6 lat, ale żadnych problemów póki co na razie z nim nie było :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie powoduje raczej problemów z uruchamianiem komputera (w sensie podstawowych procedur POST czyli Peeep z głośnika + jakieś tam napisy na ekranie). Przejrzyj dzienniki systemu czy są jakieś błędy może to wskaże winowajcę. Jak masz możliwość to podmień kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, jedyny powtarzający się błąd jaki znalazłem, to

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA

"Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.
i od razu go naprawiłem. Reszty ni ma.

Co do kompa, to puściłem go z 9600GT, który ciągnie o wiele mniej prądu i w ogóle, komp dalej odpalił dopiero po wyłączeniu i włączeniu zasilania :|

Głos w głośnikach wskazywałby na jakieś zwarcie,jeśli chodzi o problem typu 3, ale pomiary napięć utwierdziły mnie w przekonaniu, że wszystko tam działa jak trzeba.

Z kolei to nie włączanie się kompa za pierwszym razem "jest ze mną" od niecałego m-ca, w tym czasie nic nie wymieniałem przesz itd, więc nie mam pojęcia co się stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko, ciężko bo nie wiadomo co się dzieje :|

Może na dziś skombinuje zasilacz,żeby sprawdzić jak to z innym wygląda.

Ew. zacznę się zastanawiać nad ilością podpiętego sprzętu, choć z 2-giej strony przesz wiele osób ma kilka twardzieli i romów i nie ma takich problemów, no ale nie wiem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uruchomieniem na minimalnej konfiguracji to jest dobry pomysł, tak samo jak z podmianą zasilacza - i tak strzelamy trochę w ciemno. Swoją drogą wypisz całą listę sprzętów które masz podłączone (zdarza się taki np: modem Iplus czy innego mobilnego internetu robi takie problemy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, prócz sprzętu, który już wymieniłem, do kompa podłączone jeszcze są:

-Razer Lycosa (2xusb)

-G500 (1x usb)

-Dlink adapter( 1x wejście rj45)

- Głośniki 5.1

- Monitor (DVI)

W środku prócz standardowych wiatraków obudowy Sharkoon Rebel Value 9 mam jeszcze 1x Scytha, na tył obudowy, dwie niebieskie ledy i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Włączyłem na innym zasilaczu, parę prób, na 15 włączeń, 3 wymagały odłączenia zasilania, bez znaczenia było to,czy mam razera podłączonego, czy standardówkę od a4tech, problem myszki też wyeliminowałem.

Od napędów też to nie zależy, bo odłączyłem raz jeden, raz drugi i efekty takie same.

Dyski sprawdzałem jakieś 2 m-ce temu, nie sądzę,żeby im coś dolegało więc, chociaż fakt jest taki,że ten stary jest tylko i wyłącznie na Windowsa i może stąd te problemy z wieszaniem się OSa.

Inna sprawa,że pozostałe dwa wątki są nie rozstrzygnięte.

Przeczyściłem środek, pozbyłem się kurzu, powypinałem i powpinałem kabelki raz jeszcze, włączyłem i zobaczymy.

Dziwne jest to,że im dłużej komp działa, tym mniej razy zdarza mu się zawiesić itp.

W tym tyg. póki co tylko 1x zawiesił się z tym "rrr" w głośnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to,że im dłużej komp działa, tym mniej razy zdarza mu się zawiesić itp.

Wskazuje to na zimne luty w płycie głównej lub grafice. Grafikę podmieniałeś więc zostaje płyta główna - mostek północny lub sekcja zasilania procesora - tu bym szukał na początku ale to już dla serwisu robota. Można by zrobić dla pewności jeszcze aktualizację BIOS (ale tylko pod warunkiem że płyta pozwala na jej awaryjne uruchomienie/przywrócenie BIOS gdy coś pójdzie nie tak - jeśli nie ma takiej możliwości to nie warto ryzykować - komputer jest niestabilny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę więc, że póki co muszę to zostawić/udać się do serwisu :P

Tak czy siak dzięki za pomoc :)

PS: Jeszcze mam 1-ną sprawę, na 2-gim kompie dziś jakoś procek zaczął grzać się okropnie, ma 90 stopni w spoczynku i potem w stresie wywala system i restart.

Procek IP IV 3,06 Ghz, zasilacz Chiftet 450W (z tych lepsiejszych), płyta Asus P5GDC Deluxe, grafika GF 7300GT, do tego 1 twardziel i 2 napędy dvd(tzn napęd i nagrywarka).

Problem zaczął się dziś, dosłownie parę godzin temu, czyściłem wiatraki, pozbyłem się kurzu, patrzę,że wszystko działa tak samo jak działało, jakiś pomysł skąd ta temperatura?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardziej pasuje mi wersja z tą pastą,bo wszystko odmontowałem i zamontowałem od nowa, za to pasta faktycznie ma już tam swoje lata i jest delikatnie mówiąc w nienajlepszym stanie.

Ale z drugiej strony czy to by się tak gwałtownie z dnia na dzień stało i czy różnica temperatury byłaby aż 20 stopni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardziej pasuje mi wersja z tą pastą,bo wszystko odmontowałem i zamontowałem od nowa, za to pasta faktycznie ma już tam swoje lata i jest delikatnie mówiąc w nienajlepszym stanie.

Ale z drugiej strony czy to by się tak gwałtownie z dnia na dzień stało i czy różnica temperatury byłaby aż 20 stopni?

Tak, jest to możliwe. Np. niedawno pewnemu użytkownikowi po teście w OCCT, raptem temperatura procka podskoczyła o jeszcze więcej stopni. Po nałożeniu nowej pasty wszystko wróciło do normy.

Poza tym, to tylko umiejscowiony w konkretnym miejscu czujnik (o programach mierzących temperatury, nie wspomnę), nie oszukujmy się, idealnie to to nie mierzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...