Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hantaru

Freez podczas gry.

Polecane posty

Witam.

Od wymiany sprzetu mam lekki problem podczas grania. Mianowicie, grajac w NFS: run, AC:Revelation, CoD: MW3 i inne tego typu gry dostaje FREEZA, ale tylko w grze - system chodzi normalnie, moge wejsc na pulpit i normalnie pracowac.

Moje pytanie jest takie - czy macie pojecie czego to jest wina ?

Sprzet:

-Asus p8p67

-Intel i5 2300 @ OC: 3.6k

-4GB ramu Dolphan

-GTX 460 Palit Sonic.

-Zasilacz z Delty 550 jak dobrze pamietam, kupilem go jakos maxymalnie pol roku temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie z poprzedniego PC zostala tylko buda, zasilacz, dyski i naped. Nic wiecej. Temperatury sprawdzalem oczywiscie GPU nie przekracza 55*C w stresie, procesor niepelne 50*C.

Generalnie wszystkie podstawowe czynnosci wykonalem. Inaczej nie zawracalbym Wam tutaj glowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sprzet, to tez podstawa jest nowy system, o sterownikach nie ma co wspominac nawet. Posiadam 7 64bitowa z SP1.

Duzo osob twierdzi,ze "podobno" Procesory bez "k" ciezko sie kreci/nie da sie ich krecic etc. Tak, sprawdzalem na suchym, standardowym ustawieniu biosu nawet. Sytuacja taka sama.

Moze nie do konca opisalem ten problem. Generalnie to wyglada tak, podczas tego freeza jak zrobie alt + tab 2x to z powrotem wracam do gry i freeza nie ma, ale jest to uciazliwe i dlatego szukam Waszej rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Miałem kiedyś dokładnie to samo. Tyle, że mi (chyba) pomogło oc procka (a Ty już go podkręciłeś; swoją drogą, gratuluję bardzo dobrego wyniku) oraz zwiększenie pamięci wirtualnej, ale na dobrą sprawę, Ty mógłbyś w ogóle pozbyć się pliku wymiany, więc to raczej nic nie da.

Myślę, że powinieneś napisać co do tej pory sprawdzałeś i jakie podjąłeś kroki aby pozbyć się tego problemu. Inaczej, w dalszym ciągu będę zadawał (lub ktoś inny) standardowe pytania i dawał proste rady (takie jak np. wyłącz zbędne usługi, programy działające w tle, sprawdź czy po wyłączeniu antywirusa nadal problem występuje itp.). :)

A teraz coś bardziej oryginalnego: obniż trochę taktowanie karty graficznej i zobacz czy nic to nie zmienia.

Aha, mam jeszcze jedno proste pytanie, a mianowicie czy po zmniejszeniu detali w grach, freezy nadal występują?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to wydaje mi sie, ze OC karty pomoglo, nie zdazylem juz tego wczoraj napisac, musialem projekt skonczyc jeszcze,ale to bez znaczenia teraz.

Generalnie rozwiazania z karta sa 2, zwiekszyc predkosc wiatraka i pozostac przy oc karty core@750MHz & mem@1850MHz.

Poki co zmniejszylem taktowanie do core@700MHz i pamieci do 1800MHz. Wydaje sie byc ok.

Skoro OK, to zamykam. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...