Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bordouex

Rozwiązany: Jaki router do 100 - 120 zł ?

Polecane posty

Witam. Chciałbym kupić swój pierwszy router. Mam internet osiedlowy na kablu (RJ45). Chciałbym go podzielić na dwa komputery stacjonarne kablem i do tego, aby była możliwość podłączyć się z telefonem lub laptopem przez Wi-Fi. Zależy mi przede wszystkim, aby ten router był bezobsługowy. Aby po konfiguracji nie było potrzeby powiedzmy restartowania go. Mój internet wymaga wpisania w protokole TCP/IP czterech numerów, m.in. adres ip, bramka podsieci itp. Czy router poradzi sobie z czymś takim? Kwota to mniej więcej 100 - 120 zł. Jakie modele polecacie?

Nie podczepiaj się pod cudze tematy z własnymi problemami. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat DIR-600 to nie jest najlepszy projekt D-Linka. Owszem, kupić można ale często sprawia kłopoty dlatego nie kwalifikuje się ze względu na:

Zależy mi przede wszystkim, aby ten router był bezobsługowy. Aby po konfiguracji nie było potrzeby powiedzmy restartowania go.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Cerberusa, firmy Pentagram, sam takiego, model P 6331 - 4a, już prawie rok, bez awaryjnie, bez problemów. Ja zapłaciłem 160 złotych, ale to było w sklepie gdzie jest dość drogo, więc powinniście ją dostać dużo taniej na allegro, lub w większych sięciach handlowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bordouex

Tez mam ten router i jestem bardzo zadowolny. Z konfiguracja nie powinienes miec problemu, a potem mozesz wlasciwie zapomniec o urzadzeniu. Ja uzywam go z modemem 3G i nie musze o nic sie martwic, przy polaczeniu kablowym bedziesz mial identyczna sytuacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rumbur

Za takie posty powinny się sypać ostrzeżenia. Przeczytaj pierwszy post z tematu, następnie zapoznaj się z jakimikolwiek podstawami sieci komputerowych i dopiero później polecaj urządzenie. Jemu nie jest potrzebny router ADSL...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z konfiguracją. Wszystkie kontrolki wskazują na to, że wszystko jest w porządku. Wpisuje adres ip, bramkę podsieci, bramkę domyślną i preferowany serwer dns. Jest żółty trójkąt na połączeniu internetowym w prawym dolnym rogu. Nie potrzebuję alternatywnego serwera dns więc pozostawiam same zera. Co robić?

Już po problemie. Serwera dns nie trzeba było wpisywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...