Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xerber

Problem z padem

Polecane posty

W zasadzie to powinienem cie olać bo nie podałeś:

1. Modelu pada

2. Systemu operacyjnego

3. Gier w jakich masz zamiar używać pada

4. Nie wyjaśniłeś gdzie masz problemy czy w grach czy już na etapie Panelu Sterowania.

Po prostu nie chciało ci się zastanowić co mogłoby pomóc w namierzeniu problemu ewentualnym osobom które się zgłoszą. Ale odpowiem: tak na oko, bez informacji powyżej to rozwiązania są dwa - Xpadder (wersja 5.3 jest ostatnią darmową) który przystosuje ci sterowanie klawiaturowe dla pada albo emulator pada od Xboxa w którym też możesz sobie ustawiać przyciski i osie. Pierwszy jest banalnie prosty ale nie obsługuje osi, więc nie będziesz mógł np. dozować szybkości samochodu gdy podpiszesz pod gałkę WSAD, a drugi jest trudniejszy troszeczkę w konfiguracji bo opiera się ona na pliku tekstowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to też powinienem cię olać bo:

1 - podałem go w tytule wpisu

2 - Windows 7 (tutaj rzeczywiście zapomniałem o tym wspomnieć), ale to też nic nie zmienia bo problem był ten sam na XP tak jak i Vista.

3 - W każdej - najczęściej problem jest ze zamienionymi miejscami przyciskami po prawej stronie i triggerami, które po prostu nie działają choć program konfiguracyjny wskazuje, że działają idealnie...

4 - Przeczytaj dokładniej mój wpis. Napisałem, że konfiguracja w panelu nic nie zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - podałem go w tytule wpisu

Dopiero teraz

2 - Windows 7 (tutaj rzeczywiście zapomniałem o tym wspomnieć), ale to też nic nie zmienia bo problem był ten sam na XP tak jak i Vista.

Owszem ma znaczenie. Vista i 7 mają wkomponowane sterowniki które się automatycznie instalują przy podłączeniu pada. Czasem nawet jak chce się zainstalować te producenckie to instalują się one "obok" a pad działa nadal na domyślnych.

3 - W każdej

Konkretne tytuły. Jeżeli będą to np ścigałki t będzie problem z emulacją triggerów a jeżeli będą to starsze tytuły na Direct Inpucie to emulacja w ogóle nie będzie działać.

4 - Przeczytaj dokładniej mój wpis. Napisałem, że konfiguracja w panelu nic nie zmienia.

Napisałeś że w programie konfiguracyjnym. Program konfiguracyjny to soft dołączany na płycie do zmiany obłożeń przycisków. Mi chodziło czy w pnelu sterowania są przyciski poprawnie wykrywane. Bo jeżeli tam jest kaszanka też to problem może tkwić w windowsowych sterownikach i trzebaby poszukać tych od speedlinka. Jeżeli tam jest ok to wtedy można od razu eksperymentować z emulatorami czy rejestrem.

Akurat w przypadku tego modelu z emulacją będą problemy bo ma on spusty na jednym sliderze. Czyli w konfiguracji emulatora ich funkcje będą się wzajemnie znosić. Zazwyczaj rozwiązuje się to tak że przezacza się 99% zakresu slidera dla jednego spustu i on działa analogowo a dla drugiemu zostawia się ten 1% i on musi działać cyfrowo, czyli włącz-wyłącz. To i tak lepsze rozwiązanie niż Xpadder.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...