Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EverybodyLies

Funkcja VPU Recover zresetowała akcelerator graficzny

Polecane posty

Witam!

Przed chwilą po godzinnej sesji w Orcs Must Die, gdy wyłączyłem grę na pulpicie był raport, którego tytuł jest podany w nazwie tematu.

post-120935-1323796964_thumb.jpg

Nie zauważyłem żadnych różnic co do wydajności, ani w ogóle. Temperatury są takie same, żadnych błędów w wyświetlaniu grafiki itp.

Jednak wolę wrzucić to na forum i dowiedzieć się co ten raport oznacza, i co go wywołało.

EDIT: Model karty: Radeon HD5830 XTREME

Sterowników nie zmieniałem, tzn te co dostałem z kartą ciągle mam zainstalowane...

Już drugi raz mi to wyskoczyło... nikt nie wie co to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej, takowy reset występuje gdy karta się przegrzewa (choć masz dobre temperatury, to niewykluczone, iż w danej chwili np. wiatrak "przerywa" i temp. drastycznie rośnie). Poza tym winne może być zasilanie oraz sterowniki (skoro wcześniej karta na nich działała prawidłowo, to można chyba ich winę wykluczyć).

Jeśli uważasz, że nic złego z kartą się nie dzieje, to po prostu wyłącz VPU Recover.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym akceleratorem graficznym? to coś związanego ze sprzętem, czy oprogramowaniem? gdzie to wyłączyć i czy na pewno nic się nie stanie, jak to wyłączę? na innych forach to odradzali...

Co do temperatur, to jestem pewien, że wszystko jest ok, bo : po pierwsze wiatrak chodzi normalnie, czyli dosyć cicho, po drugie obudowa jest zimna/letnia... czyli przegrzewanie raczej można wykluczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jak sterownik ekranu przestaje odpowiadać (czyli jest coś z nim nie tak, karta się grzeje itd. - po prostu zwiecha), to wtedy ta funkcja się uruchamia. Tak jak pisałem, problem może być sprzętowy, jak też programowy (sterowniki lub gra, która się z nimi "gryzie").

- Wyłączyć możesz w CCC, w zakładce zaawansowane. Jeżeli problem jest rzeczywisty, to i tak nic to nie da, nastąpi zwis, czarny ekran lub coś w tym stylu. Zatem wyłączenie tej funkcji raczej niczym nie grozi.

Karty przypadkiem nie podkręcałeś? Poza tym podaj markę, model i moc zasilacza. BTW jeżeli ten reset występuje tylko w jednej grze, to prawdopodobnie masz tylko z nią problem, a nie z kartą graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...