Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fox

Gry dla seniora

Polecane posty

Witam wszystkich! Nie znalazłem podobnego tematu na forum więc zaryzykuję i założę go sam :)

Pytanie do Was jak w temacie, czyli jakie gry polecilibyście osobie starszej już wiekiem, a przynajmniej osobie starszej od większości Nas - graczy- zatem zakreślmy może przedział wieku do 55+.

Sytuacja, która zaispirowała mnie do zadania takiego pytania wiąże się z moim teściem, panem już 60-letnim, który dość niedawno odkrył dla siebie nowe hobby, czyli komputer. Po zaznajomieniu się z tym, czym jest Internet i m. in. portale społecznościowe, włączył od niechcenia grę, którą jakimś przypadkiem zainstalowałem mu na laptopie (jakaś mutacja "kulek", czy piramidy, z otoczką fabularną w konwencji 80 dni do okoła świata) i co tu dużo mówić... odpadł totalnie :D.

Jako, że w ogólnym rozrachunku sądzę, że to może być dla niego dobre zajęcie na czas emerytury chciałbym podsunąc mu za jakiś czas jakieś inne tytuły. Problem polega na tym, że nie może to być nic z ogólnie pojętego mainstream`u a raczej tytuły z gatunku raczej gier logicznych, logiczno/przygodowych, w każdym razie nic, co zaatakuje statecznego 60-latka kakofonią złożoną z nextgenowej grafiki i do złudzenia realistycznych odgłosów szerokopojętego pola bitwy. Poszukuję pomysłow na gry, którymi starsza osoba po prostu się zajmie, sam z niestety nie mam czasu wyszukiwać takowych i ich wypróbowywać, bo przecież nie mogę teściowi dać niczego, czego sam przedtem nie przetestowałem.

Sam myślałem na razie np. o Puzzle Quest, choć nie wiem, czy odrzucający od niego nie będzie cały ten RPG`owy wątek.

Zdaję się zatem na Waszą pomoc, domyślam się, że pytanie okarze się niełatwe, ale może Wasze odpowiedzi pomogą nie tylko mnie a przydadzą się również innym będącym w podobnej sytuacji.

Hej Redakcjo CDA a może by jakiś artykuł na taki temat w którymś numerze?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na powyższą prośbę zaprezentuję kilka niewielkich, jednak bardzo wciągających gierek, w które z powodzeniem grać może osoba niewtajemniczona we współczesne superprodukcje. Wszystkie te gry wymagają zaangażowania szarych komórek, zatem pasować będą idealnie

BlockSum

JAG

Bubble Chains

Bridge Building Game

Jeśli przypadną do gustu, lub jeśli będzie trzeba szukać czegoś jeszce - chętnie pomogę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był może zapalonym graczem za młodości? Może jakiś tytuł, w który grał kiedyś? Lub nieskomplikowaną, sympatyczną przygodóweczkę?

Dżizus, przecież teść ma 60 lat za jego młodości grali na podwórku w kapsle conajwyżej :)

Dzięki reszcie za odzew, pamiętajcie, że pytanie jest postawione ogólnie - nie koniecznie odnośnie konkretnej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ode mnie-dla seniora polecam:

Puzzle Quest <-Według mnie RPG'owości w nim nie specjalnie dużo, a nudnawe rozmowy można pominąć. :thumbsup:

Rock of Ages

Spore: Fabryka stworów

Limbo

Braid

Dodałbym jeszcze jedną grę(przygodówkę), niezależną (indie), z akcją dziejącą się we Wrocławiu, o ile się nie mylę opowiadała o twórczości znanego malarza(jego nazwiskiem nazwano grę), a grafika była stylizowana na jego obrazy. Niestety nie pamiętam tytułu, aczkolwiek może ktoś z forumowiczów będzie wiedział o jaki tytuł chodzi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stary, dobry Boulder Dash? Nieskomplikowana, a wciągająca gra logiczno zręcznościowa. Inne tytuły, które mi przychodzą na myśl to Puzzle Bobble i Bumpy's Arcade Fantasy. Podobnie jak BD są to przyjemne, nieszczególnie wymagające gry o prostych zasadach i sympatycznej grafice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary zagrywa się w stare oldshoolowe gierki typu Pac-Man, Space-Invaders fakt że są proste jak budowa cepa to główny powód. Ale wymagają jednak refleksu i spostrzegawczości, więc to dobre ćwiczenie dla naszych "dziadów" :P. Pamiętam też jak zagrywał się na Nes Bubble Bobble, Metroid czy nawet Tetris, nie trzeba inwestować w te gry bo w większości są darmowe w Flashu na różnych stronach.

Myślę że takie osoby nie mają czasu na bardziej wymagające gry. Ale jeśli coś bardziej skomplikowanego to może Total Annihilation :D. Czytałem gdzieś, już nie za bardzo pamięta gdzie że starsi ludzie lubują się w takich właśnie strategiach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój starszy jest co prawda młodszy ale zagrywa się w różne gry polegające na... polowaniu ;d Głównie w Deer Huntera, kakofoni dźwięków to tam nie masz. Po prostu spokojnie chodzisz, rozsiewasz przynęty, czekasz w jednym miejscu i gdy trzeba to strzelasz. No - i później na ścianie w lobby masz piękne trofeum ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem na prezent mojemu tacie Professor Heinz Wolff's Gravity.Gra wciąga niesamowicie nawet ja pogrywam i ma bardzo małe wymaganie i cene bo na muve kosztuje 3zł.Ogólnie polecam giere wszystkim co lubią poruszczyć swoje szare komórki podczas grania a nie tylko rozwalać co się da :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas by odświerzyć wątek..! "Gry dla seniora", to temat wstydliwie omijany . W gry graja młodzi a senior to niech sobie tylko popatrzy..!

O Nie.. !!!

Czas na zmiany. Seniorzy świetnie odnajdują się w świecie gier i to nie tylko na Facebooku, ale i konsola im nie obca.

Dlaczego tak mało o nich słychać? Bo są wypchnięci poza nawias. Bo młode pokolenie widzi w nich tylko siwych staruszków z laseczką co to w niedziele do kościółka a w wolne chwile wnuków pilnują... stop.gif

Może autor tego wątku zafunduje swojemu antykowi niedrogą konsolę n.p. PS2 a do tego kilka gierek zręcznościowych..??

Obsługa pada to świetna gimnastyka dla dłoni a fabuła gier ćwiczy umysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "senior - kobieta", to już w ogóle obciach :trollface: .

Żartuję oczywiście ;) .

Założę się, że wielu użytkowników tego forum (żeby daleko nie szukać) będzie za kilkadziesiąt lat seniorami i nadal graczami. Tylko wtedy będą już inne gry. My nie będziemy w nie grać - my będziemy całym sobą w nich uczestniczyć...

A teraz, seniorzy... Marsz do padów / klawiatur / myszek i grać :trollface: .

Propozycje na nadchodzący tydzień:

- Dragon Age: Origins (PC, konsole)

- Torchlight II (PC)

- Farming Simulator 2013 (PC)

- World Of Goo (PC)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "senior - kobieta", to już w ogóle obciach trollface.gif .

Żartuję oczywiście wink_prosty.gif .

Założę się, że wielu użytkowników tego forum (żeby daleko nie szukać) będzie za kilkadziesiąt lat seniorami i nadal graczami. Tylko wtedy będą już inne gry. My nie będziemy w nie grać - my będziemy całym sobą w nich uczestniczyć...

A teraz, seniorzy... Marsz do padów / klawiatur / myszek i grać trollface.gif .

Propozycje na nadchodzący tydzień:

- Dragon Age: Origins (PC, konsole)

- Torchlight II (PC)

- Farming Simulator 2013 (PC)

- World Of Goo (PC)

Ja niestety tylko w jedną grę gram w Multi. "Red Dead Redemption"... i gram tylko na PS3.

(pozostałe ulubione gram jako singielka...)

Jeśli będzie nas kilku... możemy stworzyć jeden zgrany zespół ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubi klimaty wojenne, to najlepiej dać strategię wojenną, jeśli kręcą go cztery kółka, to można zaoferować w miarę nie trudną ścigałkę. Dzisiaj rano miałem niezłą akcję grając w multi NFS The Run, wierzcie lub nie, ale spotkałem rodaka w wieku 62 lat! Nie powiem że jazda mu szła świetnie ( najczęściej kończył na 5-6 pozycji ), no ale po prostu byłem w szokuicon_eek.gif. Ale w miarę mu to wychodziło.

Wracając do tematu, ogólnie to trzeba się dowiedzieć od niego co lubi, co go interesuję itd. Potem można zaoferować mu w miarę nie trudną grę w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Stalkerteam jest sporo ludzi 40, a nawet 50+, którzy nałogowo grają w Stalkera i jak by tego było mało, żywiołowo dyskutują i czekają na każdą zapowiedź, nowinkę, moda itd. Żeby było śmieszniej, czasem jest to jedyna, albo jedna z niewielu gier, w które w ogóle grają.

Jeśli któryś z seniorów lubi logiczno-zręcznościowe gry, to można mu śmiało polecić serię Angry Birds i Trine. Obie potrafią nieźle wciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pojęcia - gry dla seniorów

Jak ktoś czuje się młodo- to i 50,60 letni ludzi będą grać gry.

Teraz może nie jest to tak rozpowszechnione, ale my - gracze, na pewno duża liczba będzie grała w gry. Jeszcze jak będą wnuki- to nie będziemy chcieli być gorsi od nich :-)

Inna kwestia- gry podobnie jak muza, filmy są dla Wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się dziwię... Jeśli dla seniora , to SIM-sy, symulacje... moze jeszcze Mario Bross albo inne dwuwymiarowe..? Nie traktujcie tych ludzi jak niedopłęgów. Posadźcie dziadka przed PS3 i włączcie mu Battlefield.. Zobaczycie, że człowiekpo 60-ce, szybko załapie i będzie miał niezłą frajdę....

Albo inaczej... Kupcie świetnie zapowiadającą się część: Assassin's Creed IV i posadźcie tam babcię....

A tak przy okazji...: SENIOR- to w/g was ile ma lat..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...