Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zolwik03

Problem z płynnością gier

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem, otóż od pewnego czasu gry mi klatkują albo "mulą". Zainstalowałem Skyrima - na minimalnych muli. Zainstalowałem Aliens vs Predator 2010 - to samo, ale w obu przypadkach da się grać, jednak gdy dzisiaj zainstalowałem CoJ the Cartel, to gra mi tak strasznie klatkuje, że nie da się kompletnie nic zrobić. Jest to dziwne, bo skoro Crysis 2 chodzi mi na średnich... Minimalne wymagania spełniam, próbowałem zmieniać tryb zgodności, ale guzik to daje. Nie wiem, czy to nie wina sterowników, bo miałem sterownik z października. Ściągnąłem z grudnia i zainstalowałem, jednak dalej mi widnieje data z października. Może coś się źle zainstalowało? Może Driver Cleanerem powinienem przejechać? Proszę o pomoc. Mój komputer:

Laptop: ASUS X52J

Windows 7, 64-bit

Procesor: Intel Pentium P6100, 2.0 GHz

VGA: ATI MR HD 5470, 512 MB

3GB RAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim programem najlepiej sprawdzić temperaturę? Wcześniej nowe gry chodziły mi normalnie, na razie tylko w Wiedźmina 2 musiałem grać na minimalnych (ale chodził płynnie), w inne gry gram przynajmniej na średnich. Wydaje mi się, że coś musiało się "stać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było dać też screena z temperaturami w stresie. Na razie, jeszcze przegrzewania nie można całkowicie wykluczyć.

BTW czy wcześniej jakaś konkretna gra Ci dobrze działała, a teraz już nie? Czy też, źle chodzą tylko gry, których wcześniej nie instalowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie wiem. Oczywiście, mógłbym Cię poprosić o zrobienie szczegółowych testów, wklejenia screena z jakiegoś programu odczytującego S.M.A.R.T. dysku etc., ale nie wiem czy to ma sens, bo wydaje mi się, że może jednak, po prostu lapek nie wyrabia.

Oprócz tego, że gry "mulą", nic innego się nie dzieje (np. bluescreeny, jakieś zwiechy, czarny ekran itp.)?

Może powinieneś jeszcze raz zainstalować sterowniki (przedtem dokładnie je usuń) lub spróbować innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, spróbuję zainstalować te sterowniki, bo pisałem, że coś jest nie tak, bo sterownik nie chce się zainstalować. To nie może być wina sprzętu, bo wcześniej z każda gra chodziła mi przynajmniej na tych minimalnych bez problemu. Żaden błąd się nie pojawia. Później dam znać, czy zainstalowanie sterów coś dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis jest dobrze zooptymalizowaną grą, dlatego m. in ci dobrze śmigał, chociaż Skyrim na średnich powinien ci pociągnąć.

Może masz złe stery do grafiki, zawalony komputer różnego rodzaju śmieciami, zawalony pulpit i dysk C na maxa. Przeskanuj kompa. Jest dużo możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem sterownik, zero poprawy.

@UP - jeśli zawalony dysk C może być przyczyną, to muszę go opróżnić, bo mam prawie na maxa zapełniony. Tylko nie wiem z czego go opróżniać, bo nic tam nie instaluje, tylko są tam savy, aktualizacje i inne pierdółki.

Podałem przykład Crysisa, bo ma duże wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...