Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WarHead

Jaki antyvirus?

Polecane posty

Z darmowych to polecam COMODO. Antywirus + Firewall w jednym. Fakt faktem, że trochę obciąża system ale z odpowiednim procesorem i odpowiednią ilością ramu jego praca jest generalnie niezauważalna. Używam go od dawna i nie mam z nim żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam takiego antywirusa, jakiego ja mam, czyli ESET NOD32 Antivirus. Aktualizuje się codziennie, zawsze ma najnowszą bazę danych wirusów, wykrywa chyba wszystkie malware'y, jakimi złośliwi ludzie próbują mój komputer zainfekować, i zawsze ostrzega mnie, zanim wejdę na stronę, która zaraża malware'em. Jeżeli natomiast chcesz sobie sprawić dobrego darmowego antywirusa, to polecam darmową wersję Avasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Avast! jest raczej kiepski i Comodo bije go na glowe wsrod darmowych antywirusow. A co do platnych, to ten opis Noda32 pasuje idealnie do Nortona, Kaspersky'ego i jeszcze kilku innych. Tez maja codzienne aktualizacje (w przypadku Nortona nawet w przedziale 30 min - 6 godzin, bo co tyle czasu baza danych jest uaktualniana), blokuja "niedobre" strony, w wyszukiwarce stron obok linkow umieszczaja znaczek informujacy, czy dana strona jest zweryfikowana i bezpieczna, czy tez nie, a na dodatek kompa nie obciazaja (od ok. 2-3 lat taki Norton, ktory kiedys strasznie zamulal kompa teraz jest praktycznie nieodczuwalny dla systemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na ten moment ale od kilku lat zdarza mi się usuwać:

1. Infekcje które Avast przepuścił.

2. Problemy z funkcjonowaniem programów pocztowych, które Avast powoduje.

Nie będę oryginalny - z darmowych polecam Comodo, z płatnych NOD32 ewentualnie Norton ale nie starszy niż 2009 (wcześniejsze wersje zamulały dosyć mocno komputer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem jest to w jaki sposób są przeprowadzane testy. Wszystkie testy w magazynach polegają na tym, że każe się programowi antywirusowemu skanować katalog z tysiącami próbek i w zależności od tego ile % zagrożeń zostaje wykrytych, przydzielane są oceny. Te testy nie mówią jednak nic o tym, czy dany antywirus zatrzyma danego szkodnika, czy też, czy go usunie z zainfekowanego kompa. Jedynym w miarę pełnym testem zabezpieczeń jest test Matouseca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwalę Comodo bo dosyć dobrze chroni system przed nieznanymi zagrożeniami (Defense+, Piaskownica). Jeśli chodzi o działanie na zasadzie porównywania sygnatur - bardzo skuteczny. Domyślnie poziom skanowania heurystycznego jest ustawiony na niski - to dobrze dla tych, którzy mieliby problem w rozpoznaniu czy np: jest to fałszywy alarm.

Co do ArcaVir - nie wiem, słyszałem jedynie że jest całkiem całkiem. AVG używa kilku moich znajomych - program jest skuteczny i nie sprawia kłopotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli darmowe to Avast! I tylko to mnie w pełni zadowala. Ale do tego przydał by sie firewall. Jezeli znasz dobrze angielski to polecam Sygate Personal Firewall, a jezeli wolisz po polsku to Comodo Firewall. Jedynie z takim zestawem masz pewność ze nie złapiesz wirusa no i sa w 100% kompatybilne z grami!!! Dlatego bardzo polecam.

Pozdrawiam.

@Edit

Co do obciazenie kompa. Sygate jest lepszy. Ale COMODO tez wcale duzo nie ciagne.

Ktos tam pisal ( tak bynajmniej zrozumialem ) ze ma samego COMODO. Odradzam. COMODO jest tylko firewallem, w roli antywirusa sprawdza sie badziewnie. Jezeli chcesz troche odmulic kompa to polecam jeszcze raz w miesiacy przeczyscic CClenerem i przefragmentowac Deflagerem. I dziala wszystko slicznie, pieknie, ladnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...