Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cichymmo

Problem z uruchomieniem PC...

Polecane posty

Cześć

Mam problem ze pc, komputer nie chce się uruchomić. Po wciśnięciu przycisku Power komputer startuje po czym momentalnie gaśnie. Zajrzałem mu pod maskę, na płycie świeci się czerwona dioda, po wciśnięciu Power i pseudo włączeniu dioda gaśnie, a komputera nie można już wcale uruchomić, nawet na sek. Dioda zapala się po jakimś czasie przez wcześniejsze wyłączenie PC z zasilania i ponowne podłączenie...

Pobawiłem się troszkę z kablami, zrobiłem reset przez baterię oraz zworki. Efektem tego było to, że dioda migała i gasła, odłączenie od sieci i podpięcie powodowało, że dioda znowu migała i gasła. Komputer już się nie uruchamiał...

Zasilacz podpiąłem do starszego kompa, który działa na zas.300W, skoro działał, wnioskuje, że jest ok...

Płyta Abit Ip35e i zasilacz be quiet straight power 500w

W obecnej chwili moja diagnoza wskazuje na padniętą płytę główną...

Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja diagnoza jest słuszna. Ta płyta jest jakaś podróbą Gigabyte i pewności nie mam, ale sądzę że to ona padła. Jeśli jesteś w stanie pożyczyć od kogoś nową płytę to zrób to, a jeśli nie to zanieś piecyk do jakiegoś serwisu i poproś aby przebadali ci płytę główną oraz resztę podzespołów. Mi koleś sprawdził i dzięki niemu mam działający komputer :P. Aha i robiłeś OC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może lekko przesadziłem, bo kiedy patrzyłem na specyfikacje tego Abita i zobaczyłem zdjęcie od razu skojarzyła mi się konstrukcja jaka jest w płytach Gigabyte. Metalowe rurki, niebieska plakietka na środku z napisem Abit, ale wiadomo wygląd nic nie znaczy, ale trzeba przyznać że płyta najlepsza nie jest przede wszystkim nie można korzystać z pamięci DDR3. Dobra nie będę tutaj rozpoczynał dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...