Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Demonir

Zaginiony folder

Polecane posty

Sprawa ma się tak:

Gdy ostatnio posypał się mi Windows(XP), próbowałem odzyskać cenne dane z kompa, za pomocą płyty ratunkowej z CDA. Już w tedy nie znalazłem na dysku d, folderu "Program Files", w tedy się tym nieprzejmowałem. Teraz gdy udało mi się go naprawić, wróciły wszytskie dane poza tym folderem. Co gorsza ten folder wciąż jest na dysku o czym świadczy to, że dane na nim(dysku) ważą ok. 10giga, a dysk zajęty jest niemal w całości(czyli miejsce zajęte przez PF). W tym folderze, zainstalowane są tylko i wyłącznie gry, ale i tak wolałbym go nie tracić, bo są też tam sevy, do gier, w tym do Deus Ex'a.

Czy i jak da się ten folder przywrócić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pracuj na innym dysku lub na dosowych, uruchamianych z płyty wersjach.

2. Pobierz DMDE pod DOS jeśli chcesz utworzyć płytę autobootwalną lub Windows jeśli pracujesz na innym dysku.

3. Uruchom DMDE i zrób kopię MFT i MFT mirror tej nieszczęsnej partycji (oczywiście kopię umieszczasz na innym nośniku).

4. Uruchom płytę instalacyjną Visty lub 7 (w ostateczności XP ale w tym wypadku bym odradzał).

5. Nie instaluj systemu tylko uruchom wiersz poleceń. Wpisz "diskpart" (bez cudzysłowów) i wciśnij enter. Wpisz "list volume" (bez cudzysłowów) i naciśnij enter. Zobacz czy jest widoczna ta nieszczęsna partycja i jaką ma literę.

6. Uruchom drugie okno wiersza poleceń i wpisz "chkdsk /v /x /r Y:" (bez cudzysłowów) gdzie za Y: podstawiasz sprawdzaną partycję. Zanotuj podsumowanie, zrestartuj komputer i sprawdź czy wszystko jest jak trzeba.

7. Podsumowanie checkdiska podaj na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Uruchom płytę instalacyjną Visty lub 7 (w ostateczności XP ale w tym wypadku bym odradzał).

Właśnie XP. TY byś odradzał, a ja nie jestem orłem w tych sprawach(mogę zrobić formata, ale po ostatnim "wpisywaniu komend" popieprzyłem całego windowsa). MAm tylko i wyłącznie xp, a twój opis wydaje mi się już nad to skomplikowany.

Myślałem raczej o użyciu jakiegoś programu, do odzyskiwania utraconych plików. Nie ma takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałeś czy i jak można przywrócić to Ci napisałem. Co do programów - PhotoREC odzyska dane po nagłówkach. Jeśli on nie odpowiada to musisz wygooglować sobie (ja znam jeszcze R-Studio ale on jest płatny). Masz uszkodzoną tablicę partycji, nie wiadomo tylko czemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...