Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MapetPL

Rozwiązany: Bootowanie systemu, problem z napędem.

Polecane posty

Witam, nie bardzo wiedziałem czy umieścić temat w dziale sprzęt czy programy, jeśli podjąłem złą decyzję proszę moderatora o przeniesienie tematu.

Do rzeczy. Piszę w imieniu znajomego, który na chwilę obecną nie ma dostępu do internetu, więc mogę nie udzielić precyzyjnych informacji.

Sprawa wygląda tak: dzisiaj przywiózł świeżutki, nowy komputer. Przy próbie zainstalowania systemu (XP, obecnie nie posiada Sevena) ofc po ustawieniu w biosie odpowiedniej kolejności bootowania, w momencie w którym powinien uruchomić się instalator na ekranie mryga tylko podłoga ("_"). Nie chciałby otwierać komputera (gwarancja) żeby zmieniać zworki/taśmy. Próbował z 2ma płytami z systemem, które działają dobrze na innym PC. Z tego co czytałem na innych forach, to problem może tyczyć się właśnie układu master/slave i tego czy dysk działa na złączu SATA czy ATA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, mryga tylko "_".

Temat można zamknąć, po przedzwonieniu do serwisu, do znajomego przyjechał serwisant i zlokalizował usterkę - źle podpięty napęd, przez co był wykrywany w biosie, ale nie działał, takie wytłumaczenie otrzymał kumpel. Nie wiem jak to możliwe, ważne że działa :D. Dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...