Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

symmeon

Duże skoki napieci i wysoka temperatura CPU

Polecane posty

Mam chyba problem z dużymi różnicami napięcia i wysoką temperaturą procesora. Nie wiem czy dobrze odczytuje pomiary.

TMPIN0 - temp. płyty głównej

TMPIN1 - temp. procesora

TMPIN2 - temp. AUX (monitora)

Komputer ogólnie jest ok. Dołączam zrzut HWMonitor. Co morze być przyczyną?

Mój komp to:

Pentium 4 HT 3GHz

ASRock P4i65G

Sapphire Radeon HD 3850

Modecom FEEL 500 ACTIVE PFC

Kingston 2x1GB DDR-400MHz

Seagate ST3320620A

LG Flatron W2242S 22" 1680x1050

Windows XP SP3

post-280046-1323211234_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Intela podają, że dla tego procka Maximum Case Temperature wynosi 69,1 stopni C. Moje 73 jest w stresie. Ale w czasie przeglądania internetu dochodzi do ponad sześćdziesięciu. A zasilacz markowy nie jest ale padaka też chyba nie. Ma 1,5 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wiadomo, która temperatura za co odpowiada (w HWMonitor), to zależy od danej płyty głównej (od czujników). Sprawdź temperaturę procesora w BIOSie. Ściągnij także program Real Temp (dodatkowo aby "namierzyć", poszczególne temperatury, możesz jeszcze użyć SpeedFana).

P.S. Napięcia mierzymy miernikiem - ani na programach, ani nawet na BIOSie - nie można polegać.

EDIT: @down- Real Temp nie wymaga instalacji i obsługuje procesory jednordzeniowe (oczywiście, tylko intelowskie), ale skoro Ci nie działa, to trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miernika, a na czymś trzeba się podeprzeć. Temp. z HWMonitora poównałem (namierzyłem) z Everestem i są takie same. Real Temp jest do dwurdzeniowców, a przynajmniej u mnie nie udało się go zainstalować. W BIOSie po uruchomieniu kompa temp. są przystępne ok 40 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...