Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Konkurs

Czy w związku z oszustwami niektórych osób przy głosowaniu, powtórzyć drugi etap konkursu?  

191 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      40
    • Nie
      57
    • Tak, z ograniczeniem tego kto mo?e g?osowa?
      80
    • Wszystko mi jedno
      14


Polecane posty

Miejsce na dodatkowe pytania, uwagi i informacje.

Lista prac w każdej z kategorii została zaktualizowana w środę 13.12 o godzinie 9:30.

Głosowanie w ankietach trwa do 20 grudnia do godziny 8:00 rano.

Głosy może oddawać każdy zarejestrowany forumowicz. Może oddać po jednym głosie w każdej kategorii.

Prace z poszczególnych kategorii można oglądać pod nastepującymi linkami.

Multimedia

http://www.cdaction.pl/konkursghosta/Multi...multimedia.html

Sztuka

http://www.cdaction.pl/konkursghosta/Sztuka/sztuka.html

Literatura

http://www.cdaction.pl/konkursghosta/Liter...literatura.html

Dyskutowanie dlaczego moja praca nie dostała się do drugiej części konkursu jest bezcelowe. Napisałem w komentarzach dlaczego. Próby kłócenia się ze mną są bezcelowe i w dodatku niebezpieczne, bo mogę się zdenerwować.

Nie będę też wskazywał błędów. Jeśli napisałem, że są, spróbujcie sami je odszukać. Ewentualnie poproście innych forumowiczów, aby spojrzeli na waszą pracę i wskazali co w niej jest źle.

Mam już swoich faworytów w poszczególnych kokurencjach, choć muszę się zastanowić, bo podobają mi się więcej niż dwie prace w każdej z kategorii i będę musiał jakoś wybrać te dwie moim zdaniem najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do osób pytających o błędy

Weźcie swoją pracę i wklejcie do Worda, OpenOffice, Thunderbirda, czy co tam macie ze sprawdzaniem pisowni. Potem odpalcie to sprawdzanie i samo zobaczcie. Nie będę odpowiadał na kolejny mail "gdzie są u mnie błędy" zwłaszcza od osób, u których błędy są tak kardynalne, że gołym okiem, nawet bez Worda to widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na powtórzenie z ograniczeniem, jeśli można wiedzieć jakie to będą ograniczenia? Bo w tym konkursie to ostre przekręty idą, skoro Ghost uważa, że praca jest słaba a prowadzi w głosowaniu... . Ja proponuje by redakcja się zebrała i pogłosowała na prace, które Ghost uważa za najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowane ograniczenia to:

Wersja łagodna, głosować będą mogły osoby, które założyły konta przed 1 grudnia.

Wersja ostra, głosować będą mogły osoby, które założyły konta przed 1 grudnia i napisały na forum co najmniej 10 postów.

Myślę raczej o wersji łagodnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze ta ankieta i tak nie ma sensu, bo zapewne osoby ktore zdobyly juz duzo glosow (glosujac same na siebie) staraja sie by nie powtarzac glosujac w niej na "NIE". Ale ja oczywiscie na "Tak, z ograniczeniami". :D

A jezeli sie okaze iz takowi oszusci wygraja, to zycze im zeby doszly do nich polamane płyty. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnieneś o to pytać Ghost. Jeśli ktoś prowadzi w ankiecie, ale tak szczerze. Po prostu napisał coś dobrego to nie powinien się martwić. Nie patrz na głosy "nie". Po prostu się nie pytaj. I przecedź prace. Tych słabszych wogóle nie dopuszczaj do drugiego etapu, bo za dużo do głosowania jest.

To na tyle. Z góry thx. Mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma sensu powtarzać. Może i ma wygrać lepszy, ale dlaczego koledzy zagłosować nie mogą. Albo troche dziwna jest sytauacja-mały sabotaż- zagłosowac pare razy na przeciwnika z tego samego ip, tak żeby zostać rozpoznanym że ta sama osoba głosowała i wtedy przeciwnik odpada. Teraz wypowiadają sie tu Ci, którzy już na początku odpadli. Moja praca konkurowała cały czas z paroma innymi, wskoczyłem na drugie i tyle. Nie jestem za powtórzeniem głosowania.

ps. Mam nadzieję, że Ghost podejmnie "demokratyczną" decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że nie ma sensu powtarzać i głosowałem na NIE . Obie prace prowadzące są dobre i nie ma sensu szukać dziury w całym. Praca prowadząca jak napisał Ghost z kiepską fabułą może się podobać innym i tak zagłosowali z drugiej strony jak rzeczywiście ktoś chce udu***ć prowadzących i oszukuje? Oni mogą być niewinni, więc proszę to przemyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost ma trudny orzech do zgryzienia, co gorsza ta ankieta (która przecież miała pomóc w podjęciu dezyzji), nie wydaje się zbyt wiarygodna. Zagłosowałem za powtórnym głosowaniem (z ograniczeniami), mimo że mam dobry wynik w ankiecie. Dlaczego? Bo tak jak już Fen Vank stwierdził, ludzie z wynikami szczerymi nie muszą się obawiać.

Mimo wszystko mam pewne wątpliwości. Czy aby na pewno osoby, które głosowały szczerze, nie zrezygnują z powtórnego wzięcia udziału w ankiecie, wychodząc z założenia, że raz już głosowały i wyniki anulowano.

Boję się też tego, o czym wspomniał jeden z moich przedmówców - nieuczciwych zagrań w celu wyelliminowania przeciwnika. To może się okazać nowym orężem w rękach potencjalnych oszustów (cząstkowym rozwiązaniem problemu byłoby ponowne sprawdzenie prac i odrzucenie tych najsłabszych - ale to znowu kolejne dni poślizgu i rozciągnięcie się czasu trwania całego konkursu).

Rozumiem, mimo wszystko, rozżalonych. Wydaje mi się, że w szczególnie złej sytuacji są uczetnicy konkursu w kategorii literatura. Ilość prac w tej kategorii nie zachęca do starannego ich przejrzenia, a co za tym idzie, nie przyczynia się do sprawiedliwej oceny.

Nie zazdroszczę Ghostowi, ma wyjątkowo niemiłą rolę. Musi jakoś pojednać tych, którzy uzyskali wysokie wyniki z tymi, którzy podejrzewają ich o oszustwa. Może i jakimś rozwiązaniem jest powtórzenie głosowania, ale czy na pewno? Ktoś rzucił propozycję, by sama redakcja wybrała najlepsze prace - może to będzie lepsza droga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ok, ale z tego co pamietam, phpbb w swojej świetności, rozróżnia tylko ip i koniec, a w dochodzenia to raczej nikt się bawić nie chce.

W mojej eks sieci, 50 userów miało jedno IP i tak co 50 .....

Ja też uważam, że nie ma sensu powtarzać i głosowałem na NIE . Obie prace prowadzące są dobre i nie ma sensu szukać dziury w całym. Praca prowadząca jak napisał Ghost z kiepską fabułą może się podobać innym i tak zagłosowali z drugiej strony jak rzeczywiście ktoś chce udu***ć prowadzących i oszukuje? Oni mogą być niewinni, więc proszę to przemyśleć.

Prowadzące w "czym" ? w jakiej kategorii ?

A teraz pytanko do Ciebie, badylmm Twój nick nie widnieje na żadnych listach jeżeli chodzi o uczestnictwo w konkursie, więc dlaczego się czepiasz? A jeżeli ktoś oszukuje żeby wygrać ?

Miałem nie pisać nic odnośnie konkursu, myślałem "niech się dzieje wola nieba" ale poprostu zbiera mi się na "coś" jak czytam niektóre komentarze ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ok, ale z tego co pamietam, phpbb w swojej świetności, rozróżnia tylko ip i koniec, a w dochodzenia to raczej nikt się bawić nie chce.

W mojej eks sieci, 50 userów miało jedno IP i tak co 50 .....

Ja też uważam, że nie ma sensu powtarzać i głosowałem na NIE . Obie prace prowadzące są dobre i nie ma sensu szukać dziury w całym. Praca prowadząca jak napisał Ghost z kiepską fabułą może się podobać innym i tak zagłosowali z drugiej strony jak rzeczywiście ktoś chce udu***ć prowadzących i oszukuje? Oni mogą być niewinni, więc proszę to przemyśleć.

Prowadzące w "czym" ? w jakiej kategorii ?

A teraz pytanko do Ciebie, badylmm Twój nick nie widnieje na żadnych listach jeżeli chodzi o uczestnictwo w konkursie, więc dlaczego się czepiasz? A jeżeli ktoś oszukuje żeby wygrać ?

Miałem nie pisać nic odnośnie konkursu, myślałem "niech się dzieje wola nieba" ale poprostu zbiera mi się na "coś" jak czytam niektóre komentarze ;/

Multimedia

Nie musze mieć pracy, aby się wypowiadać i zacznijmy od tego, że się nie czepiam, jeżeli tylko uczestnicy mieli by prawo głosu i wypowiedzi to pomyśl logicznie, co by było.... A jeżeli ktoś oszukuje żeby wygrać tu możesz mieć racje a z drugiej strony powtórzę to jak ktoś chce go u***c ?? 50 % na 50 % ludzie robią różne i dziwne rzeczy . Uważam ze prace są na tyle dobre ze nie trzeba robić ''dogrywki na inny zasadach'' pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest uczciwy to powtórka głosowania nie powinna go martwić. Bo ci forumowicze, którzy głosowali na jego pracę, zagłosują ponownie.

Natomiast jeśli nie był uczciwy... to wyjdzie to bardzo wyraźnie w liczbie głosów.

Dlatego wydaje mi się, że jest sens powtórzenia głosowania, ale zaczekam na werdykt samych forumowiczów. Prosiłbym też o pisanie argumentów dlaczego zagłosowali tak a nie inaczej, pomoże to w podjęciu ostatecznej decyzji i może przekona innych do konkretnej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma sensu powtarzać. Może i ma wygrać lepszy, ale dlaczego koledzy zagłosować nie mogą
Dlatego, że wygrałby wtedy nie najlepszy, ale ten kto ma więcej kumpli. Tak trudno to zrozumieć? Głosowanie będzie wtedy całkiem bez sensu jeśli nie oceni się prac spawiedliwie...
Teraz wypowiadają sie tu Ci, którzy już na początku odpadli
Nie, wypowiadają się tu Ci którzy chcą być uczciwi, ja nie mam żadnej pracy w konkursie, chcę tylko aby wygrał najlepszy.
Moja praca konkurowała cały czas z paroma innymi, wskoczyłem na drugie i tyle. Nie jestem za powtórzeniem głosowania
Argument całkiem bez sensu. Jeśli twoja praca jest dobra, to w powtórzonym głosowaniu na pewno to wyjdzie, jeśli słaba to i wynik będzie beznadziejny.
ps. Mam nadzieję, że Ghost podejmnie "demokratyczną" decyzję.
Tja, jak działa ta demokracja to widać... Normalnie wyniki są bajeczne :/
Obie prace prowadzące są dobre i nie ma sensu szukać dziury w całym. Praca prowadząca jak napisał Ghost z kiepską fabułą może się podobać innym i tak zagłosowali
Tak jak pisałem wyżej. Skoro są dobre to z pewnością poradzą sobie również i w kolejnej turze. Chyba ich jakość się przez powtórkę nie zmieni, nie?
Mimo wszystko mam pewne wątpliwości. Czy aby na pewno osoby, które głosowały szczerze, nie zrezygnują z powtórnego wzięcia udziału w ankiecie, wychodząc z założenia, że raz już głosowały i wyniki anulowano
Jak komuś praca się naprawdę podobała to jestem pewien, że na 100% zagłosuje kolejny raz, aby pokazać autorowi, że zrobił coś naprawdę dobrego.
Wydaje mi się, że w szczególnie złej sytuacji są uczetnicy konkursu w kategorii literatura. Ilość prac w tej kategorii nie zachęca do starannego ich przejrzenia, a co za tym idzie, nie przyczynia się do sprawiedliwej oceny.
Zaraz, zaraz... To jeśli ktoś w pierwszym głosowaniu zagłosuje sprawiedliwie to jakim cudem, potem może tego nie zrobić? I jakim cudem pierwsza tura ma być bardziej sprawiedliwa od drugiej?

Pochwalam w tym momencie przede wszytkim tych, którzy mieli dobry wynik, a są za powtórką. Widać, że mają czyste sumienie. A tych którzy głosują za NIE, szczerze nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiec jednak ;).

Ta ankieta tez nieco bezsensowna jest, bo przeciez te jednorazowki tez tu moga glosowac i zgadnijcie, ktora odpowiedz wybiora? :P

Oczywiscie, ze nalezy powtorzyc glosowanie i zablokowac mozliwosc oddawania glosow ludziom zarejestrowanym po 1 grudnia, doskonaly pomysl.

Jeszcze lepszym byloby namowienie paru redaktorow do poswiecenia paru minut i wybranie najlepszych prac we wlasnym gronie, ale rozumiem, ze chyba nie ma do tego odpowiednich warunkow.

Sadzac z liczby glosow oddanych na moja prace - i tak nie mam szansy wygrac, ale ciesze sie, ze takie szmiry, jakie teraz prowadza, nie zostana wyroznione nagrodami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, Ghost porosił o rozwinięcie dlaczego ... :

Zagłoswałem na Tak, z ograniczeniami

Dlaczego ? Bo już teraz widac jakie to machlojki idą. Mi samemu nie chodzi o wygraną jako taką tylko o zabawę, zdrową rywalizację. Dziękuje wszystkim którzy oddali swoje głosy na mnie, bo wiem że zdobyłem je uczciwie, i tylko to się liczy. Niestety konkurs przestaje być "zabawą" wtedy, gdy zaczynają się oszustwa, różnego rodzaju "propagandy" .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy dlaczego TA ankieta nie ma takich ograniczeń?! Jakim cudem pierwszego dnia od jej powstania "NIE" dostało już 40 głosów, a kolejnego tylko dwa?! Szczerze mówiąc najlepiej by było, gdyby redaktorzy głosowali. Albo tylko Ty Ghost... Na szczęście ostateczna decyzja należy do ciebie, a nie do "ludu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram osoby, które twierdzą iż i tak przy powtórzeniu głosowania (z ograniczeniami oczywiście) te prace które uczciwie zdobyły głosy, dostaną je ponownie. Jeżeli komuś w 1 głosowaniu spodobała się praca XY, to w powtorzonym tez odda na nia glos.

Sama ankieta na razie rowniez prezentuje sie niezbyt wiarygodnie... Uwazam, ze Ghost powinien zdecydowac sie jednak na ponowne glosowanie z ograniczeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po seks skandalu przyszła pora na oszustwa konkursowe. :D

Zagłosowałem na powtórkę z ograniczeniem. Myślę, że gdyby ogromne zaangażowanie z jakim niektórzy userzy starają się naliczyć punkty dla własnych prac, zostało wykorzystane przy ich tworzeniu to nie musieliby stosować teraz żadnych tricków - ich praca broniłaby się sama. Celem konkursu jest chyba wyłonienie najlepszych prac a nie użytkowników, którym udało się zwerbować najwięcej ludzi do oddania głosu na swoje dzieło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej sytuacji. Rozumiem, Ghost, że chciałeś skorzystać z okazji i zareklamować forum, ale powinieneś był się liczyć także z konsekwencjami swojej decyzji. Moim zdaniem, jeżeli mają wygrać prace, które na to naprawdę zasługują - ograniczenie MUSI zostać wprowadzone. Same powtórzenie etapu niczego tu nie zmieni, a może nawet sprawę pogorszyć.

Mój apel do uczestników konkursu - dajmy sobie spokój z reklamowaniem swoich prac. Wydawało mi się, że konkurs ma być przede wszystkim zabawą. Niestety, wygląda na to, że dla niektórych uczestników przybrał on formę wyścigu po nagrody...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak.

1. Głosowanie zostanie powtórzone.

2. Prace 4 osób przewidziane są do dyskwalifikacji za oszustwo w głosowaniu.

3. Osoby te mają jeszcze szansę uczestniczyć w konkursie, pod warunkiem, że wyślą do mnie maila z przyznaniem się do winy.

Wtedy dopuszczę te prace do ponownego głosowania.

Jeśli tego nie zrobią, prace zostaną usunięte z konkursu.

Od tej decyzji, nie będzie odwołania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...