Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Liber101

Rootkit wirus?

Polecane posty

Witam ostatnio avast mi wybombał coś w tym stylu "było blisko ale jest dobrze twój komputer miał kontakt z poważnym wirusem ale poradził sobie (nie wiem jakoś tak) wyśli ten komunikat do znajomych na Facebooku i na Twiterze aby zapobiec czemuś tam " Poraktowałem to jako no żart aż do dziś . Dzisiaj mi avast dał komunikat że mam Rokita czy zagrożeniem tym wirusem . W każdym bądź razie kazał mi komputer usunąć ten plik. Usunołem go ale komputer nadal mnie powiadamia o tym wirusie .

Co Robić pomocy ??????? :wallbash:

Jakby Ktoś nie wiedział to Rokit narzędzie pomocne we włamaniach do systemów informatycznych. Ukrywa on niebezpieczne pliki i procesy, które umożliwiają utrzymanie kontroli nad systemem.

Historycznie rootkity były paczkami (ang. kit) zawierającymi zmodyfikowane kluczowe binaria systemowe w systemach uniksowych (inetd, sshd, ps), które zastępowały oryginalne tuż po dokonaniu włamania. Dzięki modyfikacjom w oryginalnym kodzie binaria z rootkita np. nie pokazywały wybranych procesów lub umożliwiały logowanie na roota za podaniem specjalnego hasła.

http://forum.pcformat.pl/Rootkit-czy-go-mam-t

Tu czytałem ale nic z tego nie rozumiem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Kroki 3 i 4 zrób tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz system 32-bitowy (x86).

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...