Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MRTO

Wyłączający się komputer podczas gry

Polecane posty

Witam, mam otóż następujący problem. Parę dni temu zakupiłem nowy komputer:

-Intel Core i5 2500K

-ASRock p67 pro3 b3

-Sapphire Radeon 6950 Toxic 2GB

-Zasilacz XFX Core 650Watt +80 Bronze

Wszystko zaczęło się wczoraj, kiedy to uruchomilem COD MW2. Pograłem zaledwie 30minut kiedy to komputer samoistnie się wyłączył. Musialem odciąć zasilacz od prądu i ponownie podpiąć, grafika była troche rozgrzana wiec podkręciłem wentylatory. Dzisiaj grałem w GTA4 i niestety, znowuż stało się to samo, tym razem kontrolowałem tylko temperaturę grafiki - nie przekraczała 55*C wiec czym prędzej uruchomiłem z powrotem komputer i zabrałem się za monitorowanie temperatur i napięcia.

Spoczynek:

20732330.png

http://imageshack.us/f/840/20732330.png

Uruchomione GTA4:

schw.png

http://imageshack.us/f/7/schw.png

GTA4 z ustawieniami z wszystkim na full:

schw3.png

http://imageshack.us/f/39/schw3.png

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Niby temperatury są w porządku. Mimo to, objawy mogą wskazywać na przegrzewanie. Ściągnij, jeszcze program HWMonitor i wrzuć screeny. Poza tym możesz przeprowadzić testy za pomocą programu OCCT.

Właściwie, to za bardzo nie widzę sensu w jakimś bardziej szczegółowym sprawdzaniu Twojego kompa, gdyż jest on nowy i wszystko jest na gwarancji. Co najwyżej, można spróbować namierzyć winnego. BTW jeżeli możesz, to odkręć boczną ściankę obudowy i sprawdź czy to coś zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety korzystam obecnie z komórki, więc nie mogę sprawdzić tych testów z OCCT (jakbyś gdzieś wrzucił screeny z wykresów albo wkleił na forum - to bym mógł).

Nieważne, jeśli nie było błędów i zbyt wysokiej temperatury, to z procesorem raczej wszystko w porządku. BTW te temperatury z HWMonitor, to pomiar w spoczynku czy pod obciążeniem?

Aha, żeby dokładnie sprawdzić czy procesor (to samo dotyczy karty graficznej) się nie grzeje, najlepiej robić testy (w OCCT) przez dłuższy czas, być może, chłodzenie chwilowo się zacina i wtedy następuje to o czym pisałeś (tego za pomocą programu do mierzenia temperatur nie wykryjesz, ponieważ wyłączy się komp i po zawodach).

Jeszcze jedno: czy ten problem występuje mniej więcej regularnie (tzn. po określonym czasie grania)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystepuje nieregularnie, wczoraj gralem 1h na pelnych ustawieniach i nic sie nie stalo, lecz to bylo zaraz po wlaczeniu kompa, dzisiaj pogralem jakos 15 minut gdy komp byl wlaczony od dobrych 3 godzin przynajmniej. Przy HWMonitorze mialem tylko yt odpalone. zaraz postaram sie osobno na imageshacka wrzucic to z occt i edytuje post

http://imageshack.us/g/6/2011120721h543vcc.png/ tu sa wszystkie wykresy od occt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wyłącza się bez żadnych bluescreenów i innych rzeczy , temperatury na procesorze nie są alarmujące w żaden sposób. Czy komputer wyłącza się kiedy nie grasz/nie jest w stresie ?. Według mnie może to być wina jakiś zwarć występujących przy dużym poborze prądu - w ostateczności sprawdź inny zasilacz czy aby nie to zdycha.

Co do karty graficznej to odpal FurMark , niech pochodzi chwile i zobacz czy komputer się wyłączy

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz testowalem programem OCCT i komputer sie wylaczyl. Bez stresu i na mniej wymagajacych grac(CS 1.6) komputer sie nie wylacza. Podczas wylaczania wylacza sie bez zadnych bluescreenow czy innych komunikatow. Zaraz sciagne tego FurMarka i zobacze jak to bedzie

Podczas zalaczania komputera na plycie glownej na wyswietlaczu pojawiaja mi sie kody 03, A3 nie jestem pewien czy to wszystkie jakie sie wyswietlaja, za chwile odpale jeszcze raz i najwyzej dam poprawke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...