Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ziemniaczek555

Problem z grami

Polecane posty

Witam.

Mam problem z grami (czy raczej z komputerem). Zacinają mi się gry, które jakiś czas temu jeszcze działały poprawnie. Odpaliłem ostatnio Mass Effect na stosunkowo niskich wymaganiach i nie dało się grać (tutaj zacinał się tylko obraz). W Gothicu 3 na niskich wymaganiach działało tak sobie, ale do tego doszedł zacinający się dźwięk. Obydwie gry jeszcze niedawno działały o niebo lepiej. Co może być tego powodem?

Procesor: AMD Athlon II X2 265 Processor 3.30 GHz

Ram: 4 GB

Karta graficzna: ATI Radeon HD 5770 1GB

Zasilacz: Modecom Feel 400W

System: Windows 7 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kiepski zasilacz zaczyna nie wyrabiać. Z Modecoma chyba tylko seria MC jest porządna, Feel to złom o ile dobrze pamiętam.

Najpierw przeskanuj komputer dobrym antywirusem, może złapał jakiegoś syfa. Zobacz też w procesach co z niesystemowych rzeczy zabiera najwięcej. Do niedawna też mi się zacinało, ale w procesach odkryłem przyczynę - coś co nazywa się ToolbarUpdaterService.

Niektóre antywirusy w sumie też potrafią zamulić komputer równie skutecznie jak niejeden wirus.

Sprawdź też czy komp nie jest za bardzo zakurzony, może się przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny program działający w tle to Avast, ale on nie przeszkadza tu. Sprawdzałem jeszcze Dead Island i na 1920x1080, wysokie detale działało bez zacinki. A Dead Island ma większe wymagania niż Mass Effect. Więc to może po prostu wina gry?

Skanowałem Kasperskym i nic. Co do procesów to (oprócz Firefoxa) explorer ale to chyba związane z pulpitem, oprócz tego CCC (Catalyst.... - to chyba coś z kartą). Tylko svchost sporo bierze(ok. 130 000 K) ale to systemowe. Komputer wczoraj z grubsza odkurzany.

Skanowałem Kasperskym i nic. Co do procesów to (oprócz Firefoxa) explorer ale to chyba związane z pulpitem, oprócz tego CCC (Catalyst.... - to chyba coś z kartą). Tylko svchost sporo bierze(ok. 130 000 K) ale to systemowe. Komputer wczoraj z grubsza odkurzany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu masz ten sprzęt? bo nie powinno ci ciąć przy takiej konfiguracji. Interesowała by mnie reszta komponentów twojego PC: Płyta główna głównie i też w jakiem stanie masz wewnątrz komputer, czy nie masz go zakurzonego, jak często go czyścisz, no i tak ogólnie rzecz biorąc zasilacz możesz ciut lepszy mieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a komputer ci sie długo uruchamia podczas startu systemu? a powiedz mi od jakiego czasu masz taki dość dziwny problem?

też fajnie by było jak byś pokazał temperatury sprzętu programem HWmonitor pobierz

A i czy też masz zainstalowane najnowsze sterowniki do k.graficznej do ati? właśnie zapomniałeś podać mi płytę główną jaką masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIDA tym programem sprawdzisz jaką masz płytę główną..

Jedynie co mnie nie pokoi to temperatura twojego HDD 46*C to całkiem sporo nie powiem..Nie powinieneś mieć takiej temperatury.

tak samo TMPIN2 aż 98*C nie jestem pewien co to za skrót ale to chyba płyta główna. A gdyby tak to mostek południowy to jest..

Dobrze by było jak byś zrobił kilka zdjęć obok procesora dobrym apratem albo komórką kondensatory w jakim stanie masz jak i całość płyty głównej.

Bo temp HDD masz na pewno podejrzaną, i skoro masz taką temperaturę to czy też twój dysk hałasuje podczas pracy?

Puki co zrób zdjęcia płyty głównej od górnej i dolnej części i też przy chłodzeniu do procesora zrób dość sporo zdjęć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...