Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Mikrofon wzmacniający głos po podłączeniu do komputera

Polecane posty

A jest to mikrofon przeznaczony do komputera?

Pytanie dziwne z definicji. Każdy mikrofon można podpiąć do komputera, szczególnie, jeśli nie ma złącza DIN.

A ten ma dużego Jacka, więc wystarczy ci przejściówka na 3.5mm i gotowe. Pozostaje ci tylko ustawić w komputerze odtwarzanie z urządzenia nagrywającego i odpowiednio podkręcić głośność. Pod Vistą to może być podobnie jak pod Win7, czyli prawym na regulację głośności > Urządzenia do nagrywania > wpięty mikrofon > Właściwości > Nasłuchiwanie > Nasłuchuj tego urządzenia + wybierz odpowiednie wyjście, jeśli posiadasz kilka. Jeśli będzie nadal za cicho, wejdź w zakładkę Poziomy i wzmacniaj nawet do 30dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w drugą stronę - z gniazda komputerowego prądu zbraknie dla mikrofonu (kiedyś się mocno głowiłem, czemu dźwięki z mikrofonu nie są wiele głośniejsze od szumów), dlatego jeśli takowy prądu potrzebuje, ma zazwyczaj miejsce na bateryjkę lub trzy. W każdym razie, jeśli mikrofon jest dynamiczny, wszystko powinno być w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak będę się upierał przy tym, że gniazdo komputera nie podaje prądu żadnego i jedyny problem może być z brakiem dostatecznego zasilania. Szczególnie, że trudno mi sobie wyobrazić, żeby np. muszka z MediaTecha (MT-390) przeżyła podanie jej prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo mikrofonu powinno podawać 5V na jednym styku. Drugi jest sygnałowy. Takiego połączenia wymagają właśnie mikrofony stosowane w komputerze. Gniazdo nie jest przystosowane do pracy z mikrofonami dynamicznymi. Należy zastosować przedwzmacniacz. Nie wiem natomiast co się stanie po podłączeniu tego mikrofonu - czy po prostu nie będzie działał za dobrze czy coś się spali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podłączyć do karty dźwiękowej ale do wejścia linowego (za pomocą wspomnianej wcześniej przejściówki), nie mikrofonowego - może coś tam będzie słychać. W najgorszym wypadku niewiele (lub nic) usłyszysz ale nic nie uszkodzisz. Jak nie to trzeba przedwzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilania to chyba potrzebują mikrofony pojemnościowe, a nie dynamiczne. Kiedyś podłączałem mikrofon Shure SM58 do Sound Blastera AWE64 i spokojnie można było rejestrować dźwięk. W opisie tego Thomsona jak wół pisze, że zasilanie bierze z gniazda. Trzeba poeksperymentować czy lepsze wyniki będę przez line czy mic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatni post jest kompletnie dla mnie nie zrozumiały, to (za wiki):

Mikrofon dynamiczny

Drgania powietrza wytwarzane przez fale dźwiękowe poruszają cienką elastyczną membranę i połączoną z nią cewkę umieszczoną w silnym polu magnetycznym wytwarzanym przez magnes. W wyniku tego generowane jest napięcie na zaciskach cewki - siła elektrodynamiczna, czyli drgania umieszczonej pomiędzy biegunami magnesu cewki, wzbudzają w niej prąd elektryczny o częstotliwości odpowiadającej częstości drgań fal dźwiękowych.

Podstawowym plusem (zaletą) tej konstrukcji jest prostota i brak konieczności zewnętrznego zasilania. Aby uzyskać wyższe napięcie na wejściu mikrofonu, należy zastosować cewkę o większej ilości zwojów, która z kolei jest cięższa i ma większą rezystancję, a zatem i większą bezwładność i szumy termiczne. Co w konsekwencji utrudni mikrofonowi przetwarzanie wyższych częstotliwości i szybkich impulsów.

Mikrofon pojemnościowy

W mikrofonach pojemnościowych do przetwarzania fal dźwiękowych na napięcie służy specjalnie skonstruowany kondensator, w którym membrana wykonana jest z bardzo cienkiej i elastycznej folii z napyloną warstwą złota stanowiącą jedną okładkę oraz umieszczonej w niewielkiej odległości od niej drobnej siatce metalowej, która stanowi drugą okładkę. Drgania powietrza spowodowane wytworzonymi falami dźwiękowymi wprowadzają w ruch membranę, która zmienia odległość jednej okładki od drugiej. Jedyną wadą tego typu mikrofonów jest konieczność zasilania prądem.

Rozumiem że to ucina dyskusję na temat zasilania mikrofonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...