Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princefan

Bład 0x00000008e, problem

Polecane posty

Od wczoraj mój komputer wyjątkowo przestał mnie lubić. Gdy włączam go i odpala się system, to po jakichś trzech minutach działania, następuje BSOD z komunikatem o treści: "0x0000008e(0xc0000005, 0x80597f2a, 0xae8a6cac, 0x00000000", a potem po sekundzie sam się resetuje.

Czytałem trochę na różnych forach i problem może wynikać z RAM'u, jednakże nie chciałem go wymieniać, a dołożyć 2-GB'ową kość po Świętach. Mój rodzic oczywiście zastosowałby cudowną formułkę "format", ale muszę jeszcze funkcjonować na tym jakoś, bo mam sporo rzeczy do wydrukowania i kopiowania. Zrobiłem, co się dało, w trybie awaryjnym, ale teraz nawet ten nie chce chodzić (zatrzymuje się na tym migającym myślniku w lewym górnym rogu).

Czy jest jakieś możliwe rozwiązanie, aby mój sprzęt pochodził jeszcze ten miesiąc?

Specyfikacja:

Gigabyte GA-M61PME-S2P

AMD Athlon II X2 250 (niekręcony)

Goodram 2 GB DDR2 800Mhz

ASUS HD 5770 512MB DDR5

Samsung HD502HJ F3 500GB

CooolerMater 460W

System: Windows XP Professional SP3 32-bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd może być spowodowany wieloma rzeczami. Dlatego, najpierw sprawdź w BIOSie czy wszystko jest poprawnie wykrywane (pamięć, dysk etc.). Podociskaj / popraw wszystkie połączenia, przełóż RAM do innego slotu, odłącz wszelkie urządzenia, które nie są konieczne do odpalenia systemu. Poza tym może to być kwestia programowa. (Instalowałeś coś ostatnio? Robiłeś jakieś update'y?). Natomiast, jeżeli to błędy w systemie, spróbuj instalacji nakładkowej Windowsa (niczego nie stracisz, a nuż to coś da).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o czymś takim, jak Combo Fix. Czy to mi w czymś pomoże? Przekładałem trochę, poodkurzałem, nic to nie dało. Ale wywaliłem też Daemon Tools Pro (wersja testowa, chciałem znaleźć ciekawą alternatywę dla mojego zabłędzonego Nero 6 - zobaczymy, może to sprawiało problem(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program Debbuging Tools for Windows i wrzuć tutaj log z minidumpa. Instrukcja => http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Debugger-Win...na-t104416.html

Ściągnij i nagraj na płytę/pendrive Memtest86+ i przetestuj pamięci trwa to kilka ładnych godzin.

Daj screen zakładki "Health" z programu HDTune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows się uruchamia, ale chodzi może przez 3 minuty, po czym to, o czym napisałem.

Piszę przez tryb awaryjny (komputer piszczy po 10 minutach).

Problem jest jeszcze większy - komputer nie chce się sformatować. Gdy wkłądam płytę z Windą, po wrzuceniu rozruchu z płyty CD bios stoi, a jak już płyta się odpala, wyłazi General Protection Fault.

Jest źle.Wrzucę niedługo log z debugging tools. Tylko czy robić to przez tryb awaryjny?

Nie mogę zainstalować Debuggera z trybu awaryjnego :/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściagnij Memtest 86+, nagraj go bootowalnie na płytę (np Alcohol 120%), uruchom i zostaw na kilka godzin. Jeżeli będą błędy - RAM do wymiany.

(Miałem podobnie, Memtest wykazał ponad 230 tysięcy błędów, a nawet 50% nie było. Po wymianie wszystko hula)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić jeszcze, czy może slot nie jest uszkodzony, tzn. przestawię kość RAM z prawego na lewy.

EDIT: Nie pomogło.

Mógłby ktoś mi napisać w miarę szczegółową instrukcje do tego Metesta86+ i zrzucenia logu z niego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuriozum. Podpiąłem pamięć kumpla - to samo, niezależnie od slotu (jak mówiłem, z moją też to próbowałem i nic nie dawało). Czyżby płyta główna? A może jakiś plik na HDD? Ktoś sprawdzał w ogóle mój Minidump?

Przypominam, ze w trybie awaryjnym Instalator Windows nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...