Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shurikan

Problem z mobo ASRock P67 Pro3

Polecane posty

Witam!

Ostatnio zakupiłem nowe części do złożenia komputera, w tym płytę główną ASRock P67 Pro3. Jednak ku mojemu rozczarowaniu, w środku opakowania nie ma instrukcji w języku polskim (jest w angielskim, niemieckim i innych). Myślałem, że to wina sklepu, ale nawet na stronie producenta nie ma instrukcji po polsku. Zmartwiłem się tym faktem, ponieważ pierwszy raz chcę złożyć sam komputer, a brak instrukcji w rodzimym języku na pewno mi nie ułatwi tego zadania.

Dlatego chciałem zapytać, czy ta sytuacja jest normalna, tzn. czy faktycznie do tej płyty głównej nie dołącza się instrukcji po polsku? Przecież polskie prawo stawia takie wymaganie... Proszę osoby posiadające tę płytę o informacje.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Witam,

potwierdzam w/w problem. Osobiście kupiłem kilka dni temu płytę ASrock Z68 Extreme3 Pro3 i również nie ma polskiej "wersji" instrukcji obsługi. Co prawda dla mnie nie stanowi to problemu jednak wg polskiego prawa (lub prawa Unii Europejskiej) produkty tego typu powinny ją posiadać. Dlaczego jest tak a nie inaczej tego nie wiem, ale jeżeli ktoś coś wie to prosimy o odpowiedź.

Z tego co ja się orientuje (a raczej orientowałem 5 lat temu jak jeszcze pracowałem w sklepie komputerowym jako sprzedawca) w przypadku braku polskiej instrukcji obsługi klient ma prawo zwrotu dowaru i zarządania gotówki - jak jest obecnie tego nie wiem, ale przypsuzczam że tak samo.

Z tego co ustaliliśmy to olbo problem jest szerszy albo dotyczy tylko prodkuktów firmy ASRock. Moje pierwsze skojarzenie jest takie, że być może te produkty nie były przeznaczone na polski rynek a tylko zostały tutaj sprowadzone (cena?). Jednak mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...