Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

acmilanpato77

Wysoka temperatura procesora

Polecane posty

Po kilku godzinnym graniu np. w GTA IV na najniższych detalach procesor jest tak gorący że jak się dotknie przez kilka sekund żeberek [nie wiem czy o tak się nazywa. To co pod tym jest procesor] to można się oparzyć. Wiatraczki chodzą tak jak chodziły. Wcześniej tak nie było dopiero teraz. Zdjąłem oba panele boczne od obudowy. Może to to nie zapewnia odpowiedniego obiegu powietrza.Komputer stoi w biurku, tak że po lewej jak i po prawej stronie jest płyta od biurka a luzu od kompa do płyty jest ok 2cm.Co może być przyczyną?

Konfiguracja to:

AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 5200+ 2.7 GHz

2 gb w soltach po 1gb. to jest DDR2 PC2-6400 (400Mhz) samsung

Windows XP dodatek Service Pack 3

Karta graf geForce 9500GT 1024 MB

plyta glowna

gigabytes technology co.,ltd

model M52l-S3P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrób test OCCT.

2. Przedmuchaj z kurzu ten wentylator. Jest on gorący czyli ciepło z procesora jest odprowadzane - problem jest z odbieraniem ciepła z samego radiatora - czyli kurz.

Gdyby nie pomogło:

3. Sprawdź czy nie masz w BIOS-ie ustawionej na stałe niskiej prędkości dla wentylatora. Sprawdź czy masz dostępne opcje jego regulacji i ustaw na wyższą prędkość, niższe progi temperatury lub na auto (zależy co jest dostępne).

4. Sprawdź czy w samym Windows nie masz jakiegoś dodatkowego oprogramowania mogącego obniżać prędkość wentylatora i jeśli jest to ustaw na wyższą albo na automat.

5. Zrób jeszcze raz test OCCT żeby zobaczyć czy coś się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 3 - przeważnie opcje są dostępne w tej samej zakładce co monitoring temperatur (w razie wątpliwości wklej screen). Co do programu to nie wiem - bo jest ich dużo, ale jeśli jest, to będziesz go miał na pasku razem innymi ikonami obok zegara.

P. S. Coraz bardziej wygląda to na kurz lub problem z wiatrakiem chłodnicy procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - też mi się wydaje że jest to wina pasty jeśli komputer został oczyszczony z kurzu. Może to być także wina za grubej warstwy pasty nałożonej na cooler i źle ciepło przewodzi. Moja temperatura przy dużym OC nie przechodzi ponad 60C , a co do 101 stopni to wydaje mi się że komputer już powinien się sam w tym momencie wyłączyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pastę i położyłem cieniutko. I nadal to samo jest a powiedziałbym nawet że gorze jbo już po 5 min 100% wykorzystania procesora komp się wyłącza. Dodam też że komputer chodzi głośniej tzn wiatraczki. Co może być przyczyną grzania się procka. Sprawdzałem termometrem ile jest na radiatorze i pokazywało ok 45 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawidłowo założyłeś wentylator i sprawdziłeś wszystko co radził helmud7543, to przyczynę takiego stanu rzeczy upatruję w źle działającym / uszkodzonym chłodzeniu. [Ewentualnie, w niepoprawnym zasilaniu (zarówno winnym może być tu sam zasilacz, jak też i płyta), ale to mało prawdopodobne.] Chyba powinieneś, rozejrzeć się za nowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...