Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Assasin4

PRZEGRZEWAJACY LAPTOP

Polecane posty

Mam laptopa acer 7741g na poczatku bylo ok. Od kilku miesiecy zauwazylem ze po 10 min grania znacznie spada wydajnosc w grach nawed o 20fpsow.

Laptop nawed przy zwyklym uzytkowaniu wydziela duzo ciepla.

Czy moglby mi ktos doradzic czy kupic podstawke chlodzaca , a moze oddac do serwisu. Nie wiem co dokladnie sie grzeje .

Daje wyniki z speedfana ( nie mam uruchomionej rzadnej gry, siedze na necie )

HD0-32

Temp1-57

Temp2-46

Core0-58

Core1-56

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,ze tak długo nie odpisywalem ale bylem zajety czyms innym.

Oto temperatura z dirta 2: :wacko:

HD0-45

Temp1- 84

Temp2- 50

Core0-88

Core1-86

Co mi radzicie? Lapek grzeje sie z lewej strony (od boku), nagrzewa sie klawiatura w okolicy "WASD"

Licze na wasza odpowiedz :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda Ci się obniżyć temperaturę tylko o kilka stopni, to i tak powinno pomóc (prawdopodobnie przy 85 stopniach, proc obniża taktowanie i stąd pogorszenie wydajności). Zatem - jak chcesz mieć lapka na święta (w serwisie mogą go trzymać długo) - doraźnie, podkładka chłodząca może być dobrym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od danej płyty głównej, a u Ciebie speedfan, najprawdopodobniej w ogóle nie mierzy temperatury karty graficznej. Jeśli chcesz "namierzyć", która temperatura za co odpowiada, to porównaj je w innych programach np. HWMonitor (IMO najlepiej jakbyś, właśnie użył tego programu i wrzucił screena). Możesz, także odpalić jakiś program do obciążania procesora np. Prime95 i zobaczyć, która temperatura najszybciej rośnie (będzie to temp. procka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że raz na miesiąc wypada od kurzyć laptopa,albo na stacji benzynowej turbosprężarką przewiać,zwłaszcza jeśli masz zasyfiony pokój,ja mojego turbosprężarką potraktowałem i wszystko hula jak należy :)

Wszystko prawda tylko nie sprężarką. Wysokie ciśnienie potrafi uszkodzić laptopa więc przedmuchać - tak - ale ostrożnie. Jak nie pomoże to oddać na gwarancję (dalsze próby to ingerencja we wnętrze a więc pewnie też unieważnienie gwarancji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...