Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JCraft

Problemy z dźwiękiem w grach

Polecane posty

Otóż mój zintegrowany Realtek HD Audio (ALC883) sprawia mi problemy z większością współczesnych gier (w większości z produkcjami licząc od 2010 roku) takie jak zanikanie/zacinanie się muzyki (Skyrim, Dawn of War 2, StarCraft 2), zbyt głośnie jedne dźwięki a drugie znowu zbyt ciche (także dotyczy muzyki) (Wiedźmin 2, Deus Ex HR, Dragon Age 2, Crysis 2). Winowajcy innego jak właśnie mojego Realteka nie widzę (tak, sterowniki mam aktualne).

Nie jest to raczej jakaś nagła awaria - stare gry z którymi nie miałem problemu z dźwiękiem odpalone dzisiaj nie sprawiają żadnych problemów.

Jakieś rady? Czy może po prostu pora zakupić jakąś normalną kartę dźwiękową, a nie męczyć się z zintegrowaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność główną? Mam przez to rozumieć podstawowe windowsowe ustawienie głośności systemu, na pasku zadań?

Screeny postaram się wrzucić wieczorem - teraz nie mam możliwości skorzystania z komputera którego dotyczy problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Tak zrobiłem, ale sam nie wiem czy przyniosło to jakiś efekt. Czego mam się tak do końca spodziewać? Jaki niby wpływ miałoby przestawienie ogólnej głośności na te "nierówności" w dźwięku, w końcu jedne są stanowczo za głośne, drugie stanowczo za ciche - nie stanie się tak przypadkiem, że te ciche będą jeszcze cichsze? No i jaki też wpływ na zanikanie/zacinanie się muzyki w np. takim Skyrimie może mieć pasek głośności? Wybacz za te pytania, ale jestem po prostu ciekawy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli w karcie lub sterownikach jest bug albo karta ma kiepski wzmacniacz to na maksymalnym wzmocnieniu "nie wyrabia" i gdy ma dużo do "przerobienia" głośność się waha (oraz zwiększa się ryzyko uszkodzenia karty).

2. Jeśli karta ma mocne wzmocnienie to nagłośnienie (wzmacniacz/głośniki komputerowe/wieża) dostaje zbyt duży poziom na wejściu (tu z kolei występuje ryzyko uszkodzenia wzmacniacza systemu nagłośnienia).

Nie musi tak być u Ciebie ale to jest pierwsza rzecz, pasująca do opisywanych objawów, która mi przychodzi do głowy. Spróbuj zmniejszyć głośność i zobacz czy się poprawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale czemu dzieje mi się tak w nowych grach? (jak pisałem - większość produkcji licząc od 2010 roku ma u mnie takie problemy) Starsze gry nie sprawiają kłopotów, wszystkie ustawienia dźwięku mam w nich ustalone na ten sam poziom i nie mam rozbieżności w głośności - wszystko słychać wyraźnie, nie za cicho, nie za głośno. Za to przy współczesnych grach muszę się osiedzieć w opcjach sporą chwilę czasu, aby ustawić coś w miarę optymalnego - choćby tak żeby muzyka nie była za cicho, a odgłosy gry za głośno. Np. w Deus Ex: HR - muzyka była odtwarzana bardzo cicho przy tym jak głosy w rozmowie i ogólnie udźwiękowienie było zbyt głośne, albo Wiedźmin 2 - niektóre utwory z walki są zdecydowanie zbyt głośne, a znowu pewien konkretny utwór odtwarzany w jednej lokacji jest ledwie słyszalny mimo iż powinno go być słychać wyraźnie (sprawdzałem na innym komputerze).

Przestawiłem tą głośność na poniżej 75% - testować dokładniej będę mógł dopiero w czwartek/piątek, ale na razie zrobiłem szybki test w Skyrimie i niestety najwyraźniej problem z nierówną głośnością dalej występuje. W menu głównym muzyka jest ledwo słyszalna, gdy znowu w samej grze dźwięk jest w miarę normalny. (na szczęście w tym wypadku w niczym to nie przeszkadza - w menu głównym gry i tak spędzam tylko kilka sekund).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start/Panel sterowania/Dzwięki i urządenia audio potem zakladka audio/ zawansowane nastepnie wydajnosc i suwaki maksymalnie w lewo od jakośći konwersji szybkości probkowania i przyspieszenia sprzętowego daj na ograniczone albo poprostu wyłącz sposob sprawdzony pomaga w większości problemów z dzwiękiem mi pomogł w assasins creed pozdro:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...