Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Master Vader

Opera

Polecane posty

Witam!

Otóż mam taki durny problem. Posiadam forum internetowe na yoyo.pl

Ale forum nie chce się odtwożyć w operze i pojawiająsię dzziwne znaki np. kwadraciki i cyferki, a forum nie widać. Sprawdziłem czy to wina przeglądarki. W Mozilli i w IE wszystko ładnie działa. A mnie zależy na kożystaniu z Opery. W czym problem mądrzy ludzie. Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam konta na yoyo - mam prywatny postawiony serwer na apache'u + php + mysql. na nim testowałem phpbb by Przemo.

... nie spojrzałem, że to nie autor tematu odpisał, więc zapewne pytanie nie było do mnie :) ale odpowiem Ci: phpbb by Przemo, link jest podany w pierwszym poście (czy w podpisie autora tematu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie do w podpisie :)

wies.niak

specjalnie postawiłem u siebie najnowsze phpbb by przemo i nie mam żadnych problemów (opera 9.02 pl).

wygląda na to, że forum jakoś jest zabezpieczone przed operą - kiedy zmieniłem ustawienia "przedstaw jako" z opera na IE forum poszło bez problemu.

Gdzie sie to ustwia konkretnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kodowanie znakow nawala :?:

Sprawdz:

Preferencje -> Ogolne /na dole w sekcji Jezyk -> Szczegoly -> Domyslne kodowanie [...] i ustaw na iso-8859-2

A co do "przedstawiania sie" to gdzies to kiedy swidzialem, ale za nic nie moge do tego dojsc teraz :P

Poszukaj na forach Opery...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie nie ma nic do tego. wszystko jest ok, a od meta tagów opera odbiera sam syf.

żeby zmienić sposób przedstawiania się opery klikamy prawym przyciskiem na stronie, wybieramy preferencje dla witryny i tam jest (na podst. wersji 9.02, wcześniej gdzieś w preferencjach było).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem z Operą. Mam wersje 9.02. Czasem, gdy chcę włączyć daną stronę Opera, jakiej bym nie wybrał, przekierowuje mnie na jedną. Np wystukuję Onet.pl opera przekierowuje mnie na cdaction.pl, ew wyskakuje błąd 404. Pomaga dopiero restart kompa. Co można zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Opere (jak i firefoxa)

i mam z tym następujący problem...

Klikam wyloguj, czekam i z ciekawości klikam wstecz.

I co? Loguje mnie do skrzynki :/

Jest komunikat o POSTDATA, czyli wiem, że wykona zadanie z formularza ponownie, ale...jak skonfigurować przeglądre aby nie można było tego wykonać.

Z o2, interia itp. nikt nie chce pomóc. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowałem Operę do wersji 9.21. i pojawia się problem. Za każdym razem jak uruchamiam Operę i wybiorę jakąkolwiek stronę pojawia się informacja o błędzie (standardowa, gdy np. wpiszemy adres który nie istnieje). Teraz wystarczy tylko kliknąć na odśwież i strona wchodzi normalnie. Dzieje się tak aż nie zamknę Opery. Potem przy każdym uruchomieniu dzieje się to samo z pierwszym wpisanym adresem. Co to za licho? Tyle razy aktualizowałem Operę a taki zonk pierwszy raz…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić czystą instalację. Jeśli zależy Ci na zakładkach, to je sobie skopiuj (niestety, nie pamiętam, gdzie Opera je przechowuje :(, ale pewnie Pan Google wie ;)). Następnie odinstaluj Operę, wykasuj całą zawartość folderu Opera z Program Files i zainstaluj wersję 9.21. Jeśli problem nie zniknie, to wywal ze swojego profilu z folderu Dane Aplikacji (folder ukryty) całą zawartość folderu Opera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię tak, ale pierw sprawdzę jeszcze kompa na obecność vira/Trojana. Niestety pewnie bez usuwania ukrytych plików się nie obejdzie (tak samo jak np. chcąc zainstalować świeżą kopię Thunderbirda :? )

A zakładki można kilkoma kliknięciami wyeksportować do pliku zakładek Opery lub html'a (Plik -> Import i export) ;)

[EDIT]:

Niestety usunięcie dokładne Opery nic nie dało :( Problem nadal jest jak był. Może zainstalować starszą wersję albo pousuwać pliki Javy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały, dokuczliwy problem z Operą. Otóż nie mogę się zalogować na żadną stronę :wacko: (konto pocztowe, fora internetowe, itd.) ,muszę zamiast tego włączać IE, bo tam problemu nie ma. Ten problem nie jest od początku mojego obcowania z Operą. Pojawil się nagle. Nie chciałbym ponownie instalować Opery. Ale jeśli to jedyne wyjście... Pozdrawiam forumowiczów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...