Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maslascher

Uwalona płyta główna NC10

Polecane posty

Mój netbook wyświetlał od czasu do czasu biały kolor winą był bios więc postanowiłem go zaktualizować niestety program się zawiesił, więc wgrałem stary bios który był wcześniej na netbooku ze strony producenta niestety po restarcie netbook słychać że się uruchamia jednak ekran nic nie wyświetla, czy jest jakaś możliwość odratowania płyty głównej ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewność co do tego ponieważ nie wierzę w taki zbieg okoliczności, pisząc że netbook uruchamia się miałem na myśli jego buczenie, więc słychać wentylatory i dysk też jednak z głośników nie dobiegają żadne dżwięki. Pytałem się o koszty naprawienia usterki i dostałem odpowiedż 200-300zł za wylutowanie układu, wgranie programatorem i przylutowanie z powrotem co jest jak dla mnie ceną kosmiczną za chwilę roboty nie wymagającej zakupienia żadnych części

a co do wyglądu to wygląda to tak że świeci się kontrolka od dysku przez chwilę po włączeniu a kontrolka od włączenia przez cały czas no i ciemny ekran brak nawet podświetlenia jak miałbym tak drobny śrubokręt zapewne bym sie do niego już dobrał w celu oglądniecia w jaki sposób jest montowany jest bios

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skoro ci burczy to powinieneś wpierw go wyczyścić od środka, zdarza się że laptopy jak nie są czyszczone a dokładniej wentylatory to hałasują i też pracują nie stabilnie.

2. Jeżeli chodzi o przylutowanie to powiem ci że roboty jest troszkę przy tym bo to nie układ płytki jak u stacjonarki, troszkę inne ma styki w minimalnej wartości.

- jak opisałeś że serwis bierze za to 200-300zł to powiem ci że to cena normalna, prawie każdy serwis ma taką politykę cenową, ale to i tak tanio bo za np: wymianę matrycy używanej możesz zapłacić 400zł a za nową 700zł nawet w zależności od gatunku. Dokańczając informację z przylutowaniem i czasem zajęcia tego to jest bo trzeba mieć mocne nerwy bo nawet po jednym błędzie możesz coś skopać, co robocizna ogólnie wchodzi tak około 100zł a sam "układ-150zł" a za resztę to nic się nie zmieniło. Tyle jeżeli chodzi o montaż.

3.Bios jest wbudowany w płycie głównej, jedynie co możesz w laptopie zrobić to baterię wymienić, robiąc przy tym też reset ustawień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wszystkie odpowiedzi, jak dostanę tak drobny śrubokręt to spróbuje się dostać do środka w celu wyciągnięcia baterii ponieważ drugi bios wydawało by się przebiegł normalnie

PS. Zaczynam żałować że nie kupiłem tabletu tam wszystko jest proste i małe ryzyko uwalenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to mu napisałem co może zrobić w pod punkcie trzecim, taka ewentualność

I tak to zrozumiałem samemu dając do zrozumienia że to nie jest ewentualność tylko pierwsza rzecz, którą powinien zrobić w tej sytuacji (tak mi podpowiada doświadczenie).

A rozwijając rozważanie na temat tego laptopa: opisany objaw - wyświetlanie białego koloru - jeśli współwystępuje z jednoczesnym zawieszeniem się, to problem leży w układzie graficznym ale to później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...