Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BigDaddy

Elvis Presley

Polecane posty

Elvis Presley

220px-ElvisPresleyAlohafromHawaii.jpg

Dziwi mnie że nie ma największej gwiazdy (i mojego muzycznego idola ;) ) lat 50'-70' w Muzyce.

Niemniej jednak trzeba ten brak uzupełnić. Każdy pewnie słyszał o Presley'u, ale czy ktoś z młodszej daty słuchał jego muzyki? Elvis grał na gitarze, oraz został obdarzony wyjątkowym wokalem, wystarczy powiedzieć że słuchając jego singli często można dostać gęsiej skórki-taki miał głos.

Tworzył głównie muzykę rock'n'roll'ową, aczkolwiek często zahaczała ona o pogranicze Country i Blues'a.

Często mówi się że odniósł sukces gdyż "wziął muzykę czarnych, wykorzystał po swojemu i sprzedał białym nastolatkom". Po części to prawda, a z innych ciekawostek trzeba dodać że to dzięki niemu po dziś dzień nosimy dżinsy-pierwotny ubiór Amerykańskich farmerów i to on zapoczątkował modę na nowy styl i modę ubierania.

Określany przydomkiem "Króla Rock'n'Roll'a", a według mnie pomimo iż utarło się że tworzył muzykę dla nastolatek, to trzeba przyznać, że tworzył także głębsze i poważniejsze przeboje. Najlepszym tego przykładem będzie album-"Peace in the Valley: The Complete Gospel Recordingsę.

Po więcej informacji odsyłam TUTAJ, a teraz czas na odrobinę muzyki :cool: .

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE ELVISA

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Ta muza jest ponadczasowa! :turned:

THE KING NEVER DIES!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Presleyu słyszał prawie każdy, ale z kolei prawie nikt (przynajmniej z młodszego pokolenia) nie słyszał jego muzyki ;) W dzisiejszych czasach on jest znany z tego, że jest znany. Mnie tam nigdy jakoś nie ciągnęło w te rejony, znam parę przebojów Elvisa, ale jakoś to do mnie to nie przemawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że każdy go zna, ale jak zapytasz o jakiś kawałek to już co drugi (?) nie powie. Ja znam bardzo dużo kawałków bo moja mama go lubi, ale w sumie, to nie podoba mi się zbytnio to co tworzył. Jak gdzieś leci to mi nie przeszkadza, ale sam bym sobie w życiu nie puścił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...