Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sadzio123

Gry się tną na około 30 sek co kilka minut płynnej gry

Polecane posty

Witam, mój problem polega na tym, że każda gra po włączeniu gram około 5 min i po tym czasie tnie się bardzo mocno przez około 30-45 sekund potem się odcina na około 1-2 min -wtedy znowu gram płynnie bez "lagów" i znowu się tnie. Są to gry między innymi Crysis 2, Fifa 11, Assasins Broterhood , Medal of Honor 2010 ale teraz zauważyłem że nawet starsze i gorsze gry się tak samo tną.W grach mam świetną grafikę, jak się nie tnie to gra chodzi bardzo elegancko ale potem się tnie. Podczas zawieszania tnie się obraz i muzyka. Problem nie usuwa się nawet jak zmieniam wydajność na najgorszą.

Oto mój sprzęt:

System operacyjny Windows 7 ultimate 32 bit

Procesor Intel®Pentium® D CPU 3.00 Ghz (2 CPUs), ~3.0 ghz

Pamięć ram 2048 RAM

DirectX 11

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT, przybliżona ilość całk. pamięci 1268 MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może być. Coś mi jednak trochę "nie pasi", więc chciałbym się upewnić. Prosiłbym, jeszcze o screena z programu CoreTemp (wiem, że grać nie możesz, ale spróbuj chociaż chwilęczkę).

Masz, to tylko w grach (np. czy filmy działają dobrze?)? Nie pojawiają się żadne BSOD'y?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takoż myślałem, temperatur procesora programy Ci nie wykrywają (w każdym razie, poprawnie), zobacz jak to wygląda w BIOS-ie.

Odpal program OCCT, przeprowadź testy (szczególnie dotyczące procesora) i sprawdź czy nie wywala błędów. BTW niczego nie zmieniałeś w ustawieniach procka (nie podkręcałeś go)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobrałem OCCT i zrobiłem testy, w załączniku wrzucę wyniki . Sterowniki pobiorę w nocy bo mam pobieranie bez limitu. Jutro rano podam rezultat po nowych sterownikach.

Ok, wszedłem na stronę Asus i znalazłem moją płytę główną. Lecz wyskoczyła mi lista plików do pobrania i nie wiem co mam pobrać.

http://support.asus.com.tw/download/downlo...SLanguage=pl-pl

post-284011-1322333701_thumb.png

post-284011-1322333714_thumb.png

post-284011-1322333733_thumb.png

post-284011-1322333750_thumb.png

post-284011-1322333762_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym Ci konkretny link do sterowników, ale używam komórki, a ta strona (Asusa) niezbyt współpracuje z jej przeglądarką (nie mogę wszystkiego dobrze ustawić i wyszukać). Aby pobrać stery, musisz wpisać swój model płyty (w OCCT napisane jest, iż to P5KPL-AM IN/ROEM/SI) oraz, wybrać odpowiednie dla Twego Windowsa. Ewentualnie, możesz użyć Kreatora nawigacji ASUS (trzeba coś tam najpierw ściągnąć) i wtedy "same" się znajdą.

Tak w ogóle, to zaktualizuj również sterowniki do karty graficznej (albo spróbuj innych / starszych), bo może tylko na tym polega Twój problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem polega na tym że masz 64 bitowy procesor a wrzuciłeś 32 bitowego windowsa. Spróbuj zainstalować windows 7 w wersji 64 bitowej i to powinno pomóc. miałem podobny problem do twojego gry mi się zawieszały po godzinie grania miałem wrzucony windows xp i to było przyczyną moich kłopotów--zainstalowałem win 7 w wersji 64 bitowej i jak ręką odjął.

gdyby to nie pomogło to wtedy wejdź do biosu i zmniejsz zegary pamięci po prostu żeby wolniej pracowały jak masz np. ddr2 800mhz to ustaw je na 667mhz po prostu obniż częstotliwość ich pracy. według mnie to nie będzie konieczne po instalacji windows w wersji 64 bitowej twoje problemy znikną. Spróbuj jeszcze zrestartować bios powrócić do ustawień fabrycznych.

ja mam ramy ddr3 1333mhz obniżyłem je w biosie do 800Mhz i mam zero problemów z komputerem ---- jak ramy wolniej chodzą wtedy komputer tak się nie męczy i chodzi bardziej stabilnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną założyłem w tym roku. Podaliście mi kilka rozwiązań, więc które mam wybrać? Sterowniki pobrałem do karty graficznej starsze ale mi nie robiło różnicy a kilka gier wogóle nie chciało się włączyć, więc spowrotem zainstalowałem tą najnowszą wersję sterowników co miałem. Sterowników do płyty głównej nigdzie nie mogę znaleźć żeby były w komplecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest architektura więc zmiana systemu na 64 bitowy nie jest konieczna. W praktyce 32 bitowy system uruchomiony na 64 bitowym procesorze traci nieznacznie na wydajności (konieczność tłumaczenia na poziomie samego procesora) ale spadek ten jest stały (nie ma czegoś takiego jak chwilowe przycinki), niemal niezauważalny (trzeba by testy robić) a różnica ta jeszcze maleje jeśli wziąć pod uwagę fakt, że 64 bitowy system potrzebuje na własne potrzeby trochę więcej zasobów. O błędach czy problemach z działaniem oczywiście w ogóle nie ma mowy (no chyba że sam hardware jest uszkodzony) - emulacja 32 na 64 jest dla użytkownika przezroczysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...